Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Weź choinkę i okaż serce

Weź choinkę i okaż serce

Dzięki akcji „Gazety Krakowskiej” można pomoc osobom bezdomnym, a jednocześnie otrzymać od nas piękne bożonarodzeniowe drzewko. Specjalne redakcyjne stoisko pojawi się już w najbliższą sobotę o godz. 15 na parkingu Centrum Handlowego Echo w Tarnowie (ul. Błonie 2). - Dla naszych Czytelników i wszystkich ludzi otwartego serca przygotowaliśmy 100 choinek. Będziemy je rozdawać, w zamian za symboliczny datek na noclegownię dla bezdomnych prowadzoną w Tarnowie przez Fundację Kromka Chleba - mówi Przemysław Tomasik, kierownik biura ogłoszeń w tarnowskim oddziale „Gazety Krakowskiej”. Choinki to cięte świerki, które mają od 1,5 do 1,8 metra. 
Dostarczy je tarnowskie centrum ogrodnicze Dom i Ogród. Drzewka będą już w siatce, dzięki czemu można je łatwo przetransportować do domu. Warunkiem koniecznym otrzymania drzewka jest przekazanie datku na rzecz potrzebujących w wysokości minimum 10 zł. - Zebrane w ten sposób pieniądze przekażemy fundacji, która potrzebuje funduszy, aby sfinansować ogrzewanie noclegowni. To będzie nasz wkład w to, aby dać bezdomnym trochę ciepła podczas nadchodzącej zimy - mówi Tomasik. Działalność noclegowni stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak okazało się, że obiekt nie spełnia standardów narzuconych przez ustawę i od stycznia fundacja nie może liczyć na dotację z urzędu miasta na jej prowadzenie. 

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/tarnow-wez-choinke-i-okaz-serce-akcja-charytatywna,12761502/

Archiwalne