Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / W Tarnowie trwa Zlot Młodych Programistów

W Tarnowie trwa Zlot Młodych Programistów

Ten tydzień upływa pod znakiem nauki programowania. Ponad 1200 uczniów klas I – III ze szkół podstawowych z woj. małopolskiego bierze udział w Zlocie Młodych Programistów w Tarnowie. Czekają na nich m.in. warsztaty z robotyki i programowania mobilnego. Zlot, odbywający się w ramach projektu „ProgramujeMY tarnowski”, organizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Zlot Młodych Programistów odbywa się w dniach 1 – 5 kwietnia br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie i gromadzi łącznie ponad 1200 uczestników projektu „ProgramujeMY tarnowski”. To uczniowie klas I-III i ich nauczyciele z 30 szkół podstawowych, zlokalizowanych w siedmiu gminach województwa małopolskiego: Olesno, Dąbrowa Tarnowska, Szczurowa, Żabno, Skrzyszów, Ryglice i Rzepiennik Strzyżewski. 

Podczas zlotu uczniowie mają okazję wykazać się umiejętnościami, jakie zdobyli w trakcie 14 dwugodzinnych zajęć z programowania, realizowanych w szkołach przez swoich wychowawców. W ramach warsztatów z robotyki, prowadzonych z wykorzystaniem klocków LEGO Education oraz komputerów z dedykowanym programem, uczniowie programowali i ożywiali zbudowane przez siebie roboty. Następnie, wyposażeni w tablety ze specjalistycznym oprogramowaniem, stanęli przed wyzwaniem zaprogramowania mobilnych robotów edukacyjnych najnowszej generacji – dronów, robotów Dash i Dot, Ozobotów oraz Edisonów.

Więcej na: http://tarnow.net.pl/articles/s/i/252253#W-Tarnowie-trwa-Zlot-M%C5%82odych-Programist%C3%B3w

Archiwalne