Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / ViaTOLL od dziś na odcinku z Targowiska do Tarnowa

ViaTOLL od dziś na odcinku z Targowiska do Tarnowa

Kierowcy busów, autobusów i ciężarówek od dziś płacą za przejazd autostradą z Krakowa do Tarnowa. System elektronicznego poboru opłat viaTOLL objął właśnie otwarty przed rokiem odcinek z Targowiska do Tarnowa.Obowiązuje pojazdy powyżej 3 i pół tony dopuszczalnej masy całkowitej. Jednak system viaTOLL na drodze do Tarnowa może nie przynieść zakładanych zysków.
Dla kierowców ciężarówek ważny jest czas przejazdu, dlatego godzą się na płacenie za przejazd autostradami. Tymczasem A4 kończy się na razie w Tarnowie i oznacza konieczność przejazdu przez centrum miasta. W taki dzień jak dzisiaj to dodatkowa godzina starty. Dlatego może się okazać, że przez wprowadzenie systemu viaTOLL i korki w Tarnowie wielu kierowców zrezygnuje z jazdy autostradą albo jej częścią do Tarnowa.
Kierowcy, którzy jeszcze nie korzystali z viatolla, będą musieli kupić sobie specjalne urządzenie na szybę. Na wschód od Krakowa mogą to zrobić na jednej ze stacji benzynowych w Tarnowie lub dopiero w Rzeszowie.Przejazd od Krakowa do Tarnowa może kosztować w zależności od rodzaju pojazdu oraz silnika od 20 nawet do 50 złotych.

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/JGAA-9CZGLX

31.10.2013

Archiwalne