Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / 'Turysta - Pielgrzym' - konferencja w Tarnowie

'Turysta - Pielgrzym' - konferencja w Tarnowie

Jak wpływ ma ruch turystyczno - religijny na rozwój regionu i czy pielgrzymowanie to forma turystyki – o tym będą mogli usłyszeć uczestnicy konferencji naukowej 'Turysta – Pielgrzym".

Diecezja Tarnowska może poszczycić się obecnością wielu sanktuariów oraz jedną z największych w kraju pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Warto więc zwrócić uwagę na współczesnego pielgrzyma – podkreśla Grzegorz Sudoł, koordynator projektów Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA.

Chcemy przedstawić współczesnego pielgrzyma, nie tylko w ujęciu globalnym, ale również w ujęciu lokalnym. Wokół którego kształtuje się cały rozwój turystyki pielgrzymkowej. Poruszone zostaną takie tematy jak marketing partnerski jako forma kształtowania partnerstwa, a także wpływ ruchu turystycznego na region. Celem konferencji jest ukazanie w jakim kierunku ma zmierzać forma kształtowania tych miejsc pielgrzymkowych - powiedział Sudoł.

W trakcie środowej konferencji zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny, który odbywał się w związku z jubileuszem Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Konferencja 'TURYSTA – PIELGRZYM' jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, dyrekcję Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę oraz Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA. Radio RDN Małopolska jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

RDN Malopolska, 18.09.2012,

http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php/religia/4069-turysta-pelgrzym-konferencja-w-tarnowie

Archiwalne