Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Trzej Królowie z orszakiem na ulicach Tarnowa

Trzej Królowie z orszakiem na ulicach Tarnowa

Kacper, Melchior i Baltazar dziś w barwnym orszaku przemaszerowali także przez Tarnów. Trzej królowie na koniach dotarli do tarnowskiej żywej szopki, gdzie złożyli pokłon i oddali swe dary. Tarnowianie mimo śniegu i mrozu bardzo licznie wzięli udział w tym barwnym przedstawieniu ...

Po raz kolejny, uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie poprowadzili Orszak Trzech Króli ulicami tarnowskiego centrum. Wcielili się w role monarchów, aniołów i pastuszków.

Trasa Orszaku była podobna tej z ubiegłego roku, ale były także nowości - mówi Renata Susułowska, polinistka z VII LO w Tarnowie - dwie nowe sceny, nawiązujące do generała Bema i Władysława Łokietka. Poza tym to kontynuacja tego, co było w latach poprzednich.

 

Orszak uformował się tuż po zakończeniu mszy świętej w Katedrze około 13, na placu katedralnym w Tarnowie. Uczestnicy przeszli później ulicą Wekslarską i Wałową. Orszak zakończył się na terenie klasztoru księży bernardynów, gdzie jeszcze tylko do dziś można oglądać żywą szopkę.

Więcej: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/trzej-krolowie-z-orszakiem-na-ulicach-tarnowa/ 

 07.01.2019

Archiwalne