Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnowska uczelnia nawiązuje współpracę z włoską Weroną

Tarnowska uczelnia nawiązuje współpracę z włoską Weroną

Jest szansa na współpracę Instytutu Sztuki tarnowskiej PWSZ z Akademią Sztuk Pięknych w Weronie, jednej z najstarszych uczelni artystycznych na świecie. Planuje się m.in. organizację wspólnych plenerów dla studentów obu uczelni.

Dr hab. Jacek Kucaba, dyrektor Instytutu Sztuki i prof. PWSZ, gościł z wizytą w Weronie. Celem wizyty było przeprowadzenie bezpośrednich rozmów z władzami i kadrą dydaktyczną włoskiej uczelni i określenie ram możliwej współpracy w zakresie programu Erasmus oraz organizacji wspólnych plenerów dla studentów obu uczelni.W ciągu dwóch dni dr hab. Jacek Kucaba odbył trzynaście spotkań, podczas których, oprócz omówienia kwestii formalnych związanych z zakresem programowym i formami nauczania, miał możliwość obejrzenia pracowni rzeźby, grafiki, malarstwa, restauracji dzieł sztuki oraz designu. Dyrektor Instytutu Sztuki spotkał się także z Dyrektorem Akademii Massimiliano Valdinocim i Prezydentem Akademii Stefano Pachera. Przedmiotem rozmów były ogólne założenia współpracy w ramach programu Erasmus. Planuje się wymiany studenckie oraz organizację dwóch plenerów okresie letnim, zakończonych ekspozycją prac. Niewykluczone, że w przyszłości organizowane będą wystawy prac kadry dydaktycznej obu uczelni.Warto wspomnieć, że studenci i pracownicy Instytutu Sztuki zapraszają na wernisaż prac studenckich, który odbędzie się już w najbliższy piątek tj. 15 marca br., o godz. 18.00 w galerii ZPAP o/Tarnów, Rynek 4. Wystawa czynna będzie do 29 marca.

Więcej informacji:

http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=13683

Archiwalne