Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnowscy żużlowcy z sukcesami na arenach krajowych i międzynarodowych

Tarnowscy żużlowcy z sukcesami na arenach krajowych i międzynarodowych

Tarnowscy juniorzy pojadą w finałowej rozgrywce Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Dodatkowo jeźdźcy reprezentujący Grupę Azoty Unię Tarnów, pojechali w Czechach oraz w międzynarodowej imprezie Speedway of Nations.

W piątek na torze w Krośnie rozegrano turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, który zakończył się triumfem zespołu forBET Włókniarz Częstochowa. Awans do turnieju finałowego wywalczyła również juniorska formacja Grupy Azoty Unia Tarnów. W pięciu startach Patryk Rolnicki wywalczył 14 punktów, a Mateusz Cierniak siedem. Rezerwowy Dawid Rempała nie zaprezentował się na krośnieńskim torze. Trzecie miejsce w rywalizacji zajęli juniorzy Speed Car Motoru Lublin, zaś czwarte Speedway Wandy Kraków.

W piątek i w sobotę na torze we Wrocławiu odbywał się finał żużlowej imprezy Speedway of Nations. Zawody wygrali Rosjanie, przez reprezentantami Wielkiej Brytanii oraz żużlowcami z Polski. W barwach Duńskiej drużyny wystąpił Kenneth Bjerre. W pierwszym dniu zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów wywalczył dla swojej drużyny osiem punktów w sześciu startach. W sobotniej rywalizacji Duńczyk nie był w ogóle skuteczny i w czterech występach nie przywiózł nawet punktu, a jego zespół zajął w ostatecznej klasyfikacji czwarte miejsce.

W Czechach na torze w Koprivnicy rozegrano kolejną III rundę Ekstraligi. Z powodu ulewy zawody zakończono po 12 biegach. W niej najlepsi okazali się zawodnicy AK Markety Praga. Drugie miejsce zajęła AMK ZP Pardubice, trzecie – AK 3ton Slany; a stawkę zamknęli zawodnicy SC Zarnovicy. W drużynie ze Slan wystąpił Jakub Jamróg. Wychowanek Grupy Azoty Unii Tarnów w trzech startach zgromadził trzy punkty.

Więcej na: http://www.rdn.pl/sport/tarnowscy-zuzlowcy-sukcesami-arenach-krajowych-miedzynarodowych 

Archiwalne