Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnowianki wicemistrzyniami Europy

Tarnowianki wicemistrzyniami Europy

Cheerleaderki z juniorskiego zespołu "Power Girls" prowadzonego przez Studio Tańca Honorata zdobyły wicemistrzostwo Europy Cheerleaders w kategorii cheer dance junior. Młode tarnowianki zostały pokonane różnicą zaledwie 0,34 pkt.

Uczestnictwo w rozegranych w dniach 10 i 11 lipca w Helsinkach Mistrzostwach Europy Cheerleaderek okazało się wielkim sukcesem zawodniczek Studio Tańca Honorata. Zespół z Tarnowa w kategorii juniorskiej zajął w imprezie drugie miejsce ulegając jedynie innemu polskiemu zespołowi - z Garwolina. Tarnowianki, które swój układ inspirowany postacią Michaela Jacksona ćwiczyły zaledwie od trzech miesięcy, przegrały minimalną różnicą punktową i pozostawiły w pobitym polu wiele drużyn z niemalże wszystkich europejskich krajów.

Atutem zawodniczek zespołu "Power Girls" była nie tylko ponadprzeciętna sprawność fizyczna, ale też determinacja. Na doskonalenie swoich umiejętności tarnowianki wykorzystywały każdą wolną chwilę. Podczas trwającej dwa dni podróży do Helsinek dziewczęta do ćwiczeń wykorzystywały lądowisko dla śmigłowców na płynącym przez Morze Bałtyckie promie.

 

Tarnow.pl, 19.07.2010, http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Sport/Aktualnosci-sportowe/Tarnowianki-wicemistrzyniami-Europy

Archiwalne