Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnowianin zdobył srebro na Paraolimpiadzie

Tarnowianin zdobył srebro na Paraolimpiadzie

Michał Derus wywalczył podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro srebrny medal w biegu na 100 metrów. Polak przegrał jedynie z Brazylijczykiem, Petrucio Ferreirą, który wynikiem 10,57 sekundy ustanowił nowy rekord świata.

Pochodzący z Tarnowa Derus awansował do finału z trzecim czasem eliminacji, jednak w najważniejszym biegu spisał się jeszcze lepiej. Finał biegu na 100 m odbył się kilka minut przed godziną 11 czasu brazylijskiego w bardzo wysokiej temperaturze.

Michał Derus od urodzenia cierpi na dysmelię, czyli dysfunkcję lewej ręki. Z powodu braku lewej dłoni, większość codziennych czynności wykonuje przy pomocy jednej ręki. Jedynym problemem w przypadku treningu są niektóre ćwiczenia siłowe.

Medal tarnowianina jest piątym krążkiem wywalczonym przez biało-czerwonych na Igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Wcześniej złoto w pchnięciu kulą zdobyła Ewa Durska, a srebro – także w tej konkurencji – Bartosz Tyszkowski oraz Robert Jachimowicz w rzucie dyskiem i Wojciech Makowski w pływaniu na 100 m stylem grzbietowym.

http://rdn.pl/?p=86933

Archiwalne