Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnów: lodowisko będzie czynne już w weekend

Tarnów: lodowisko będzie czynne już w weekend

Coraz chłodniejsza aura sprzyja mrożeniu tafli sztucznego lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Amatorom łyżew ślizgawka udostępniona zostanie już za kilka dni.
Zadaszone lodowisko na terenach Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wojska Polskiego rozpocznie sezon pierwsze. Otwarcie zaplanowano na najbliższą sobotę o godz. 10.
Łyżwiarze wpuszczani będą na lód na 45 minut. Cenę biletu normalnego skalkulowano na poziomie 4,5 zł (ulgowy 3 zł). Jeszcze mniej, bo tylko 1,5 zł za jezdę, zapłacą grupy zorganizowane uczniów z tarnowskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Na miejscu działać będzie wypożyczalnia łyżew (3,5 zł za godzinę).
Jak już informowaliśmy, TOSiR zrezygnował z instalowania sezonowej ślizgawki przy Pałacu Młodzieży.
Uruchomi ślizgawkę w Mościcach i powiększy jej taflę dwukrotnie, wykorzystując elementy drugiego z mobilnych lodowisk.
Obok hali Jaskółka jazda na łyżwach będzie nieco tańsza. Bilet normalny na trzy kwadranse kosztować będzie 4 zł (ulgowy 2,5 zł, dla grup - 1,5 zł). Lodowisko mobilne jest już montowane, jego rozruch powinien nastąpić w pierwszy weekend grudnia.

W Mościcach również uruchomiona zostanie wypożyczalnia, dysponująca 200 parami mało używanych łyżew.

 

Andrzej Skórka, Nasze Miasto.pl, 2011-11-22, http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/1171659,tarnow-lodowisko-bedzie-czynne-juz-w-weekend,id,t.html#d5352e675887457a,1,3,4

Archiwalne