Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnów inwestuje w turystykę rowerową

Tarnów inwestuje w turystykę rowerową

W tarnowskim magistracie zrealizowano akcję pod hasłem "Rowerowa linia otwarta". Zbierano opinie tarnowian o miejscach, w których warunki do jazdy na rowerze należałoby poprawić. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich został zobowiązany do stopniowej likwidacji zbyt dużych krawężników, nierówności w jezdniach itd. Efektem jest poprawa jakości ścieżek w wielu miejscach (np. odnowienie piktogramów przy ul. Wyszyńskiego, od Niedomickiej do Azotów - jedna z najbardziej uczęszczanych ścieżek w Tarnowie).

Aktualnie, oddano do użytku ścieżkę rowerową przy ul. Ks. Indyka (600 metrów bieżących długości) oraz drogę dla jednośladów przy ul. Słonecznej do Jana Pawła II (ok. 1110 metrów), prace trwają jeszcze przy ścieżce przy ul. Koszyckiej (500 metrów, finał - w październiku). Koszt budowy ścieżek rowerowych w tym roku to ogółem ponad milion złotych.

Jest już gotowy plan budowy ścieżek rowerowych w roku 2010, zakłada on realizację 8 tysięcy 400 metrów nowych nawierzchni tego typu w Tarnowie. Miasto posiada już ok. 50 km. ścieżek rowerowych.

Od początku roku w Mieście trwa realizacja programu pod hasłem "Tarnów miastem przyjaznym rowerzystom". Jednym z efektów jest przeprowadzona w Tarnowie akcja montowania stojaków rowerowych. Urząd Miasta Tarnowa we współpracy ze sklepem rowerowym Bieniasz Bike wytypował miejsca, w których stojaki rowerowe były najbardziej potrzebne. W sumie w mieście pojawiło się około czterdziestu stojaków rowerowych z logotypami Tarnowa oraz sklepu z akcesoriami dla miłośników jednośladów.


Przypomnijmy, cały program "Tarnów miastem przyjaznym rowerzystom" to nie tylko zakup i montaż stojaków rowerowych, to także happeningi propagujące zdrowy, sportowy tryb życia, akcje "Kaski - odblaski" oraz wydanie zaktualizowanej mapy ze ścieżkami rowerowymi w Tarnowie.

Tarnow.pl

Archiwalne