Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnów: Sportowcy przygotowują się na Igrzyska w Tokio

Tarnów: Sportowcy przygotowują się na Igrzyska w Tokio

Zawodnicy marzyli o tym i starali się przez wiele lat. W końcu się udało. Wspinaczka sportowa została włączona do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. A że Tarnów ze wspinaczki w świecie słynie i mamy czołowych medalistów, sportowcy już zmieniają treningi pod charakter Igrzysk.

– Trzeba dostosować się do formy turnieju na Igrzyskach i stać się bardziej wszechstronnym – mówi Klaudia Buczek, medalistka mistrzostw świata. – Jeżeli chodzi o tarnowskich wspinaczy, trzeba będzie popracować nad dwoma konkurencjami – wspinaczką na prowadzenie i boulderingiem, ponieważ tutaj specjalizujemy się we wspinaniu na czas – dodaje.

– Tarnów jest polską stolicą wspinania sportowego – dodaje tarnowski wspinacz i medalista Europy, Marcin Dzieński. – Z Tarnowa pochodzi najwięcej medali. Legendą jest Tomasz Oleksy. Ale mamy tez wielu juniorów, którzy na arenie międzynarodowej zdobywają medale. Jeżeli chodzi o wspinanie na czas należymy do czołówki światowej. Na przygotowanie mamy 4 lata i zrobimy wszystko, żeby dostać się na olimpiadę i zdobyć złoto – przekonuje.

Dodajmy, iż włączenie wspinaczki do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 oznacza prawdziwą rewolucję w tym sporcie. Wszyscy mają nadzieję, że pociągnie ona za sobą też większe pieniądze dla klubów.

więcej na: http://rdn.pl/?p=78473

Archiwalne