Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnów: Filipiński Ogród Party, czyli #Urodziny502

Tarnów: Filipiński Ogród Party, czyli #Urodziny502

Filipini będą świętować 502. urodziny swojego założyciela św. Filipa Neri. Tym razem w sobotę, 22 lipca odbędą się w klasztornym ogrodzie, a będzie to Filipiński Ogród Party, czyli #Urodziny502. – Szczególnie zapraszamy dzieci z ich opiekunami, rodzicami, dziadkami – mówi ks. Mateusz Kiwior, filipin, koordynator akcji.

– Przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji, wśród nich będą takie zajęcia jak: Z babcią na drutach, Z dziadkiem na linie, wykonywanie kapeluszy paradiso, malowanie witraży, Filipińskie Koło Fortuny czy Filip CD. Trzeba przyjść, wziąć udział w tych różnych zabawach, aby się przekonać o co tak naprawdę chodzi – dodaje ks. Mateusz Kiwior.

Będzie również promowana filipińska duchowość. – Coś, co kiedyś w XVI wieku promował w Rzymie św. Filip, wtedy była to pielgrzymka do siedmiu kościołów. Tym razem chcemy ją dla dzieci zorganizować w formie mini pielgrzymki z ogrodu do naszego kościoła. W czasie takiej pielgrzymki w renesansowym Rzymie występowali mali kaznodzieje, tym rzem w naszym kościele będzie można posłuchać kaznodziejów w wieku 4-9 lat i wspólnie się modlić w duchu św.  Filipa –powiedział w rozmowie z RDN ks. Kiwior.

Urodziny w filipińskim ogrodzie w Tarnowie potrwają w sobotę od 10.00 do ok. 14.00. Natomiast filipińskie poprawiny urodzin będą przez całą niedzielę, 23 lipca. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć żelki COrewelacyjnie smakują. Dochód zostanie przeznaczony na cele misyjne, tym razem na ufundowanie mundurków szkolnych dla dzieci z Afryki. Te mundurki będą wykonane na miejscu, stworzą również miejsca pracy dla ich rodziców.

Będzie również Prezent dla Filipa. Ojcowie filipini proszą aby każdy, kto przyjdzie na urodziny przyniósł ze sobą piórnik szkolny z prostym wyposażeniem.

Dzięki współpracy z Biurem ŚDM w Krakowie udało się zorganizować ponad 300 plecaków szkolnych, które zostaną wysłane do misji kombonianów w Amakuriat w Kenii.

Więcej informacji na www.filipini.eu

http://rdn.pl/?p=137300

Archiwalne