Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / TARNÓW: "MAŁE SCHODY" JUŻ GOTOWE, ALE TO NIE KONIEC PRAC REMONTOWYCH

TARNÓW: "MAŁE SCHODY" JUŻ GOTOWE, ALE TO NIE KONIEC PRAC REMONTOWYCH

Można wreszcie znowu korzystać z małych schodów przy ulicy Bernardyńskiej w Tarnowie. Ten skrót do ulicy Zakątnej, Wekslarskiej i Rynku był zamknięty od jesieni z powodu remontu schodów oraz murów miejskich. Schody zostały całkowicie zburzone i powstały na nowo. Prace sporo się opóźniły m.in. przez to, że wykonawca miał problem z pozyskaniem odpowiedniego materiału z piaskowca.

"Od lat były zrujnowane, wyglądało to nieciekawie. Teraz jest znacznie lepiej" - oceniają w rozmowie z Radia Kraków mieszkańcy. 

Remont murów miejskich przylegających do małych schodów w Tarnowie ma się zakończyć w tym roku. Natomiast w przyszłym dzięki dotacji na rewitalizację przy Berndardyńskiej obok małych schodów powstanie skwer m.in. z kaskadową fontanną i makietą Tarnowa z opisem dla osób niewidomych. A na sąsiedniej kamienicy ma powstać mural przedstawiający Tarnów z 1644 roku. 

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/tarnow-male-schody-juz-gotowe-ale-to-nie-koniec-prac-remontowych/

Archiwalne