Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Studenci projektują Tarnów

Studenci projektują Tarnów

Od dziś, 16 czerwca, w foyer tarnowskiego teatru można oglądać wystawę prac projektowych studentów Politechniki Krakowskiej biorących udział w konkursie. Prace koncepcyjne dotyczyły trzech budynków użyteczności publicznej w Tarnowie. Podczas wernisażu wręczono nagrody i przyznano wyróżnienia.

Wystawa jest efektem współpracy między Politechniką Krakowską i tarnowskim magistratem. Studenci realizujący program dydaktyczny przygotowali wizualizacje dla określonych obszarów miejskich. Uczestnicy konkursu w przedstawionych rozwiązaniach musieli uwzględnić lokalną infrastrukturę komunikacyjną, skupić się na rozbudowie infrastruktury czasu wolnego oraz zapewnić wysoką estetykę przestrzeni miejskich. Pierwsza z koncepcji zakłada zaprojektowanie Muzeum Jana Szczepanika, druga to gmach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, natomiast ostatnia to Centrum Dialogu Kultur.

Wszystkie lokalizacje zostały wybrane spośród szeregu innych zaproponowanych przez urząd przedstawicielom uczelni. Podczas licznych wizji lokalnych, w których brał udział prof. Andrzej Gajewski wraz z asystentami, kładziono nacisk na projekty mogące powstać w centrum miasta, blisko Rynku oraz ul. Wałowej. - Starano się wpisać w działania zmierzające do ożywienia centrum miasta poprzez rozlokowanie w jego obrębie trzech nowych obiektów, skierowanych bezpośrednio do trzech odrębnych grup docelowych, a pośrednio łączących wszystkie grupy – zaznacza Jacek Adamczyk z Referatu Krajobrazu Miasta.

Więcej na: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Studenci-projektuja-Tarnow 

Archiwalne