Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Startuje Karpacki Wyścig Kurierów - znana jest już trasa i drużyny

Startuje Karpacki Wyścig Kurierów - znana jest już trasa i drużyny

14 kolarskich drużyn z różnych zakątków świata będzie rywalizować na górskich szlakach Słowacji, Czech i Małpolski. Pierwszego maja rusza Karpacki Wyścig Kurierów - dokładnie 5 edycja imprezy po jej reaktywacji.

Wczoraj w Tarnowie zaprezentowano przebieg trasy wyścigu i drużyny, które zgłosiły się do udziału w rywalizacji. Początek zmagań 1 maja - pierwszy etap w Słowackich Dohnanach.
Fani kolarstwa powinni rozpocząć odliczanie. W Małopolsce z rozmachem wystartuje sezon kolarski.
To jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych w Małopolsce i najważniejsze wydarzenie kolarstwa młodzieżowego Środkowej Europy. W tegorocznej edycji wyścigu weźmie udział 30 zespołów.

Tegoroczna trasa Karpackiego Wyścigu Kurierów zaczyna się pierwszym etapem na Słowacji ostatni etap to trasa od Radłowa do Tarnowa. Organizatorzy przyznają, że tegoroczna trasa jest jak na razie najtrudniejsza spośród wszystkich edycji. Przeprawa przez cztery państwa (Polska, Słowacja, Czechy, Węgry) w ciągu zaledwie pięciu dni jest ogromnym wyzwaniem logistycznym i wymaga bardzo dobrego przygotowania.

Zespoły kolarskie, jakie w tym roku wezmą udział w zmaganiach pochodzą z całego świata.

Więcej informacji:

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-967EWN

Archiwalne