Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w Berlinie.

Spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w Berlinie.

Sześć medali: cztery złote i po jednym srebrnym i brązowym przywieźli sportowcy zrzeszeni w Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych Start z rozgrywanych w Berlinie paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Wywalczyli je Michał Derus oraz Joanna Mazur i Michał Stawicki.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Damian Ligęza. Dziś zawodnicy i ich trenerzy zostali uhonorowani przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę i przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie Ryszarda Pagacza.

Osiągnięte przez Państwa znakomite wyniki stały się nie tylko powodem do dumy dla mieszkańców Tarnowa. Dobrze wiemy, że sukces nie bierze znikąd – to lata systematycznej pracy, niejednokrotnie pełne wyrzeczeń. Tym większe należą się Państwu słowa uznania – mówił prezydent Tarnowa podczas spotkania z zawodnikami Joanną Mazur, Michałem Derusem i Damianem Ligęzą oraz ich trenerami Piotrem Kuczkiem i Bartłomiejem Tottem.

Dziękujemy, że po raz pierwszy w naszej sportowej historii naszej możemy u Państwa gościć. Z tegorocznych Mistrzostw Europy polska reprezentacja przywiozła 61 medali, bezapelacyjnie wygrywając klasyfikację medalową i wyprzedzając o 12 medali drugą w klasyfikacji reprezentację Ukrainy. Jedna dziesiąta zdobytych przez Polaków medali to dorobek tarnowskich zawodników – podkreślał podczas sesji Rady Miejskiej Bartłomiej Tott.

Trener Startu Tarnów zaznaczył, iż zawodnicy, aby osiągać sukcesy muszą poświęcać bardzo wiele: czas, życie zawodowe, czasem życie osobiste. – To osoby, które uprawiają sport z pasji, nie mają sponsorów – mówił. Dziękując za otrzymywane dotychczas wsparcie, zwrócił się także do radych i do prezydenta o rozważenie możliwości przyznania zawodnikom stypendiów, umożliwiających im prowadzenie systematycznych codziennych treningów i rozwoju sportowego.

Więcej na: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Spotkanie-z-medalistami-Mistrzostw-Europy-w-Berlinie

Archiwalne