Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Ryanair zaostrza politykę bagażową

Ryanair zaostrza politykę bagażową

Ryanair ogłosił nowa politykę bagażową, która będzie obowiązywała od 1 listopada br. Wcześniej przewoźnik zwracał uwagę pasażerom na to, że zabierali za dużo bagażu podręcznego.

Ryanair w ramach realizacji programu Always Getting Better", poinformował o obniżeniu cen przewozu bagażu (oraz zwiększeniu limitu wagi). Ryanair tym samym zachęca pasażerów do nadawania bagażu do luku. Z uwagi na rekordowe obłożenie samolotów (97% w sierpniu) oraz ograniczone miejsce w kabinie pasażerskiej, wprowadza także nowe zasady podróżowania z 2 bagażami podręcznymi. Nowa polityka ma ograniczyć opóźnienia lotów. 
Wszystkie loty od 1 listopada 2017 roku objęte zostaną nową polityką. Limit bagażu zostaje podniesiony z 15kg do 20kg. Dodatkowo opłata za przewóz 20kg bagażu zostaje obniżona ze 150 zł do 105 zł. Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie. Pierwszeństwo wejścia na pokład (priority) można kupić już od 24 zł podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić później nawet do 1 godziny przed lotem za 30 zł. Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. 
Nowa polityka bagażowa i obniżenie cen przewozu bagażu będą kosztowały Ryanaira ponad 50 mln euro rocznie. Mamy nadzieję, że niższe opłaty zachęcą klientów do nadawania bagażu do luku, a tym samym zmniejszy się liczba podróżnych z dwoma bagażami podręcznymi. Zmiany mają na celu ograniczenie opóźnień lotów. Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Z uwagi na ograniczone miejsce w kabinie, nie jesteśmy w stanie przewieźć ponad 360 bagaży podręcznych (182 osoby x 2 bagaże) na pokładzie. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów.Zwiększony limit bagażu oraz niższa cena obowiązuje na wszystkie loty począwszy od 1 listopada 2017r. Mamy nadzieję, że nowa polityka znacznie poprawi punktualność lotów - podsumował Kenny Jacobs z Ryanaira

 

http://www.tur-info.pl/a/55608,,ryanair-polityka-bagazowa-bagaz.html?utm_source=zz_szablon_dziennik3_2016&utm_medium=email&utm_campaign=m

Archiwalne