Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Ruszyło Aniołowo

Ruszyło Aniołowo

Osoby niepełnosprawne z regionu mogą pokazać swoją twórczość szerszej publiczności. W Tarnowie rozpoczęła swoją działalność Galeria Twórczości Osób Niepełnosprawnych 'Aniołowo".

W Galerii można podziwiać prace artystyczne osób niepełnosprawnych, chorych i wykluczonych społecznie. Odbywają się tam również warsztaty artystyczne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. - Do Galerii zapraszamy również pełnosprawnych miłośników sztuki - mówi Mariusz Szumlański koordynator działań Galerii 'Aniołowo'.

- Ideą założycieli Galerii jest to, aby dwa światy, osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych się ze sobą łączyły. Galeria jest otwarta dla wszystkich. Nie tylko dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, ale również dla osób po wypadkach lub z niepełnosprawnością ruchową. Takie osoby często zamykają się w czterech ścianach. A wiele jest przykładów słynnych artystów, którzy malują np. ustami lub stopami - dodaje.

Galeria 'Aniołowo' znajduje się na rogu ul. Żydowskiej i ul. Piekarskiej w Tarnowie. Odbywają się tam już warsztaty artystyczne dla uczestników WTZ przy ul. Klikowskiej. W maju Galeria organizuje plener dla osób niepełnosprawnych na tarnowskim rynku. Galerię prowadzi Stowarzyszenie 'Bądźmy Razem" na rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych. Działalność Galerii Twórczości Osób Niepełnosprawnych współfinansuje Urząd Miasta Tarnowa.

Więcej informacji:

http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php/kultura/6893-ruszylo-aniolowo

Archiwalne