Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Rusza remont mostu na Wiśle. Będą korki

Rusza remont mostu na Wiśle. Będą korki

Podróż z Tarnowa do Kielc i Warszawy od wtorku może zajmować więcej czasu. Na moście przez Wisłę w Szczucinie rozpoczyna się remont. Połowa jezdni będzie niedostępna dla samochodów. Na drugiej ruch odbywać się ma wahadłowo. Co gorsza, w regionie nie ma wygodnej alternatywy dla planujących podróż na drugi brzeg Wisły.Już kilka dni temu dla pieszych zamknięty został chodnik po jednej stronie mostu. To zapowiadało rychłe rozpoczęcie drugiej części remontu. W ubiegłym roku drogowcy remontowali połowę przeprawy od strony świętokrzyskiej.
Od wtorku będą pracować na pozostałej części. Wymienią nie tylko nawierzchnię, ale również izolację oraz beton w płycie pomostu. Mieszkańców Szczucina i kierowców czekają trudne miesiące.

Policjanci z dąbrowskiej drogówki potwierdzają, że w ubiegłym roku remontowany most był "wąskim gardłem" na drodze krajowej nr 73. Czy teraz będzie podobnie? - Z moich obserwacji wynika, że sytuacja wyglądałaby zdecydowanie lepiej, gdyby przejazdem przez most w ciągu dnia kierowali ludzie, a nie elektroniczna sygnalizacja - mówi podinsp. Marek Banaś, naczelnik wydziału ruchu drogowego z KPP w Dąbrowie Tarnowskiej. - Łatwiej wtedy rozładować kolejki oczekujących na przejazd.

Więcej informacji:

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/780696,rusza-remont-mostu-na-wisle-beda-korki,id,t.html

Archiwalne