Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej

Rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej

Pod hasłem „Z Maryją otwieramy się na działanie Ducha Świętego” będzie przebiegał odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie przy Burku. Co roku uroczystości gromadzą wiernych nie tylko z Tarnowa ale i całego regionu.

Ten rok duszpasterski przeżywamy w Kościele pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

– Podczas odpustu będziemy odkrywać na nowo Ducha Św. i uczyć się od Maryi otwartości na Jego działanie – mówi ks. Piotr Mamak, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium. – Chcemy poprzez ten czas na nowo też zrozumieć, ile już skorzystaliśmy z darów Ducha Świętego, a na ile one zostały schowane gdzieś głęboko w szufladzie naszych serc i nie zostały jeszcze rozpakowane. Warto współpracować z łaską, światłem Ducha Świętego, bo to pomaga nam w rozwoju duchowym – dodaje.

Podczas odpustu w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej wierni w tym roku w sposób szczególny będą się modlić za misje i misjonarzy, w kolejnym dniu za młodych i dzieci oraz o powołania, w piątek za starszych i chorych, a w sobotę za rodziny.

Zakończenie uroczystości 22 lipca połączone z procesją różańcową ulicami miasta do kościoła pw. MB Szkaplerznej przy ul. Gumniskiej i suma odpustowa pod przewodnictwem bpa ordynariusza Andrzeja Jeża.

http://www.rdn.pl/religia/jestesmy-napelnieni-duchem-swietym-czyli-tygodniowy-odpust-przy-tarnowskim-burku

Archiwalne