Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Rewolucja na Placu Kazimierza

Rewolucja na Placu Kazimierza

To już pewne – ławeczki, zieleńce oraz ogródki restauracyjne zastąpią parkingi na Placu Kazimierza. Po zakończeniu modernizacji, na placu Kazimierza, nie będzie miejsc postojowych dla samochodów.

Urzędnicy chcą wprowadzić zmiany m.in. ze względu na planowany remont płyty Rynku. Według planów, na zmodernizowanym placu Kazimierza ogródki mogliby otworzyć restauratorzy.

Mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

– To jest istotna zmiana, można powiedzieć nawet że rewolucja. Ale sami mieszkańcy tego oczekują i chcą aby ta przestrzeń wspólna, tak dobrze obecnie wyposażona, w elementy małej architektury, ławeczki, kwietniki czy w najbliższej przyszłości, jak tylko pogoda pozwoli, w miejsca restauracyjne, służyła ludziom którzy chcą tu odpocząć, spotkać się czy porozmawiać.

Tarnowski magistrat nie planuje kolejnych ograniczeń dla samochodów w centrum miasta.

Będzie za to budowa nowych parkingów, ale to, póki co, melodia przyszłości.

Inwestycje tego rodzaju wymagają czasu oraz zatwierdzenia planów – dodaje prezydent Tarnowa.

– Plac Rybny pozostanie na razie parkingiem, tu nie przewidujemy na razie zmian. Oprócz wyznaczenia nowych miejsc parkingowych, planujemy parkingów wielopoziomowych. Ale jest to już przedsięwzięcie o znaczącym wymiarze finansowym. Mamy kilka lokalizacji, ale wymagają one opracowania technicznego.

Zakończenie układania kostki brukowej na placu Kazimierza zaplanowano na kwiecień.

Następnie prace przeniosą się na ulicę Katedralną oraz na tarnowski Rynek.

Więcej: http://www.rdn.pl/news/rewolucja-placu-kazimierza

Archiwalne