Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Remont kina "Marzenie"

Remont kina "Marzenie"

Będzie kino jak Marzenie - nie tylko z nazwy

Najstarszy obecnie obiekt kinowy w Tarnowie przy ulicy Staszica w ciągu najbliższych miesięcy zyska nowy blask. Wymienione zostaną fotele, będzie nowy projektor, również sala uzyska nowoczesny, ale nastrojowy wystrój, mają się też polepszyć efekty akustyczne. W rezultacie nowe warunki mają przyciągnąć jeszcze większą liczbę kinomanów.

Całość remontu wyceniona jest na około 3 miliony złotych, dlatego prace postępować będą etapowo - mówi Maria Wardyń, zastępca dyrektora Tarnowskiego Centrum Kultury.

Ten etap ma się zakończyć jeszcze w tym roku, jednak podczas remontu kino będzie zamknięte dla widzów. Co ciekawe, w ciągu pierwszych tygodni prac wydane zostanie aż pół miliona złotych.

W roku 2010 planuje się dalszy demontaż i wykonanie kolejnego etapu robót budowlanych. Potrzebna jest bowiem nowa wentylacja, klimatyzacja oraz system ogrzewania. Ściany na sali zostaną wyłożone specjalnym materiałem, w efekcie polepszą się warunki dźwiękowe. Z kolei zakup cyfrowego projektora pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszego obrazu wyświetlanych filmów.

Zmienić ma się ponadto wygląd samej sceny. Zostanie dostosowana do organizacji koncertów, spektakli teatralnych i innych imprez okolicznościowych.

Fundusze pochodzą między innymi z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz z budżetu miasta Tarnowa. Jak zapewnia dyrekcja nowe standardy nie będą miały wpływu na ceny biletów.

ESKA Tarnów

Archiwalne