Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Przynieś książki i wygraj!

Przynieś książki i wygraj!

Tarnów włączył się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), który rozpocznie się w najbliższą sobotę 16 września. W jej ramach mieszkańcy będą mogli m.in. bezpłatnie podróżować komunikacją miejską, wziąć udział w pikniku w Parku Strzeleckim i rywalizować w konkursach z nagrodami. 

Konkurs MPKsiążka (Moja Prywatna Książka), polega na dostarczeniu jak największej liczby książek do jednego z wskazanych punktów zbiórki. Przyniesione książki powinny być w dobrym stanie i nadawać się do dalszego użytku. Oddane woluminy nie podlegają zwrotowi. Wszystkie publikacje zostaną przekazane do mobilnych biblioteczek w wybranych pojazdach MPK i będą służyć pasażerom podczas podróży. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Regulamin konkursu dostępny poniżej.

Piknik na zakończenie Tygodnia Mobilności odbędzie się w Parku Strzeleckim. W piątek 22 września między godziną 10: 00 a 13:00 w Ogródku Jordanowskim będzie można między innymi wziąć udział w akcji znakowania rowerów, zwiedzić Teatralny Autobus, stworzyć MEGAksiążkę, a cykliści będą mogli wziąć udział w przygotowanej dla nich grze miejskiej. Będzie także specjalne zadanie dla uczniów tarnowskich szkół czyli konkurs EKO-MOBILNI. Szkoła, której uczniowie najliczniej przyjadą na piknik rowerami, na hulajnogach lub rolkach, otrzyma cyfrową kamerę sportową .

Dla mieszkańców przygotowano liczne gry i konkursy z cennymi nagrodami, których motywem przewodnim będą alternatywne środki. W czasie pikniku odbędzie się także finał konkursu MPKsiążka, czyli zbiórki książek do mobilnych biblioteczek (bookcrossing.pl) w autobusach MPK.      

Z kolei 22 września, kiedy to obchodzić będziemy, Europejski Dzień Bez Samochodu, wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych, będą mogli podróżować tarnowską komunikacją miejską bezpłatnie. Wystarczy spełnić jeden warunek: trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny auta oraz dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy właściciela albo współwłaściciela pojazdu.

Regulamin konkursu MPKsiązka.doc 46,00 kBWięcej na:http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Przynies-ksiazki-i-wygraj

Archiwalne