Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Promocja polskiej kuchni i regionów na targach Ferienmesse Wien

Promocja polskiej kuchni i regionów na targach Ferienmesse Wien

W Wiedniu ruszyły targi turystyczne Ferienmesse Wien organizowane przez Reed Exhibition Messe Wien. Polska Organizacja Turystyczna przygotowała narodowe stoisko, na którym prezentowana jest bogata oferta turystyczna naszego kraju.

Od 11 do 14 stycznia w Wiedniu odbywają się wiodące w Austrii targi turystyczne Ferienmesse Wien. W tym prestiżowym wydarzeniu bierze również udział Polska Organizacja Turystyczna, która przygotowała niemal 50 metrowe polskie stoisko narodowe. Wśród jego wystawców znalazły się Region Małopolska z Urzędem Miasta Kraków, TCI Tarnów, Region Śląsk, urzędy miejskie w Bielsko-Białej i Zabrzu oraz biuro podróży Pol Reisen.

Na targach nie brakuje także polskich atrakcji. Get-togheter to spotkanie z przedstawicielami mediów i branży, którzy zostali specjalnie zaproszeni do odwiedzin polskiego stoiska. W kinie targowym ukazana zostanie prezentacja „Mazury – kraina tysiąca jezior”, prowadzona przez dziennikarza Manfreda Rutharda. Na scenie kulinarnej zaś, kucharz Rafał Friedrich przygotuje i poczęstuje potrawami z dziczyzny i ryby.

Obok narodowych organizacji turystycznych zrzeszonych w Corps Touristique, swoje oferty prezentują największe biura turystyczne z Austrii, w tym: Verkehrsburo, Ruefa Reisen, Dertour, TUI, Railtours

Targi Ferienmesse Wien organizowane przez Reed Exhibition Messe Wien odbywają się w jednym z najbardziej nowoczesnych centrów wystawienniczych Europy. To międzynarodowe targi, których celem jest promocja turystyki, podróży i wypoczynku.Impreza już od kilku lat połączona jest z salonem samochodowym, gdzie czołowi, światowi producenci prezentują swoje nowości, prezentacją kulinarną "Genusswelt" oraz wioską Bike Village Vienna.

W poprzedniej edycji targów uczestniczyło 780 wystawców z 70 krajów. Z prezentowanymi przez wystawców ofertami zapoznało się 150 tys. zwiedzających. To sprawia, że impreza jest jedną z największych i najważniejszych tego typu w Austrii.

https://www.pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/promocja-polskiej-kuchni-i-region%C3%B3w-na-targach-ferienmesse-wien 

 

Archiwalne