Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Panoramę regionu tarnowskiego będzie można podziwiać z kolejnej wieży widokowej.

Panoramę regionu tarnowskiego będzie można podziwiać z kolejnej wieży widokowej.

W regionie tarnowskim przybywa wież widokowych. Na przełomie listopada i grudnia będą gotowe konstrukcje w Dąbrówce Szczepanowskiej i na Szpilówce w gminie Iwkowa.

Ta druga ma 32 metry wysokości - podkreśla Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, która we współpracy z samorządami zdobywa dofinansowanie na infrastrukturę turystyczną - jest na wzniesieniu Szpilówka, czyli trudnym terenie, a z góry widać głównie las. Wieża jest dwa razy wyższa od drzew - rozpościera się z niej cała panorama Pogórza..

Z kolei wieża w Dąbrówce Szczepanowskiej ma 16 metrów wysokości, ale jest położona w dobrym miejscu widokowym. Będzie też podświetlona dzięki energii słonecznej.

Natomiast przy wieży w Bruśniku w gminie Ciężkowice powstała altana z grilem, stojaki na rowery i tablica informacyjna. Podobna infrastruktura pojawiła się przy konstrukcji w Jodłówce Tuchowskiej gdzie dodatkowo wybudowano także parking dla samochodów.

Więcej na: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/panorame-regionu-tarnowskiego-bedzie-mozna-podziwiac-z-kolejnej-wiezy-widokowej/

Archiwalne