Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Otwarcie Centralnego Punktu Informacyjnego Źródlanego Szlaku w Gromniku

Otwarcie Centralnego Punktu Informacyjnego Źródlanego Szlaku w Gromniku

W Gromniku dokonano uroczystego otwarcia Centralnego Punktu Informacyjnego Źródlanego Szlaku. Wydarzeniu towarzyszyło podsumowanie projektów: „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap I” oraz „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II”.

- Punkt, w którym się znajdujemy jest jedną z 20 inwestycji zrealizowanych w ramach wspomnianych projektów – mówi Marcin Pałach, prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Nowe obiekty już tętnią życiem. Wieża widokowa w Iwkowej w jedną z niedziel przyciągnęła ok. 500 osób. W pogodne weekendy frekwencje liczone w setkach przyjezdnych są notowane także na wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej. Wójt gminy Pleśna Józef Knapik zdradził, że po zagospodarowaniu otoczenia cmentarza w Łowczówku, w ciągu tylko 3 tygodni odnotowano ok. 10 tys. osób, co było też związane z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy. Hitem turystycznym bez wątpienia będzie odnowione wzgórze zamkowe w Czchowie. Pozytywne wrażenia potwierdzają również krakowscy i warszawscy dziennikarze, którzy na zaproszenie TOT, przez dwa dni zwiedzali atrakcje subregionu tarnowskiego.

- Tempo było niesamowite. Dwa dni to zdecydowanie za mało, żeby dokładnie poznać te wszystkie piękne miejsca. Pomogłem koleżance wejść na wieżę w Iwkowej. Gdy spojrzała przed siebie powiedziała „wow”. Gratuluję gminom uczestniczącym w projekcie. Tutaj czas się nie zatrzymał, rozwój jest widoczny – relacjonuje Tomasz Cichocki z portalu Małopolska Online.
Zrealizowane inwestycje są atrakcyjne i spełniają swoją rolę. A to dopiero początek, ponieważ w samych Ciężkowicach powstaną obiekty o wartości ok. 50 mln złotych.

Więcej na: https://bit.ly/2SqxSFB

Archiwalne