Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / O diecezji tarnowskiej w Radiu Watykańskim

O diecezji tarnowskiej w Radiu Watykańskim

Wspomnienia tarnowskich biskupów, księży i świeckich o papieżu Benedykcie XVI znalazły się w audycji wyemitowanej przez Radio Watykańskie. Przygotowało ją Radio RDN Małopolska.

O spotkaniach z papieżem opowiadają biskup tarnowski Andrzej Jeż i bp Wiesław Lechowicz. To właśnie papież Benedykt XVI zdecydował o nominacjach biskupa ordynariusza i biskupa pomocniczego. Wspomnieniami dzielą się także mieszkańcy Tarnowa, oraz ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy, który poznał kardynała Josepha Ratzingera w jednej z rzymskich kawiarni.

Przyszły papież był raz w diecezji tarnowskiej, dokładnie 10 lat temu. Pamięć o tym wydarzeniu jest podtrzymywana w Szczepanowie a zostanie przypomniana podczas majowego odpustu. W audycji opowiedział o tym kustosz sanktuarium ks. Władysław Pasiut.

O tym jak w diecezji tarnowskiej modlono się za papieża w ostatnim dniu Jego pontyfikatu obrazuje fragment nabożeństwa przygotowanego przez młodzież z parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.

To już druga audycja przygotowana przez Radio RDN Małopolska dla Radia Watykańskiego. W ramach współpracy rozgłośni w planach są już kolejne materiały.

Więcej informacji:

http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php/religia/6910-o-diecezji-tarnowskiej-w-radiu-watykanskim

Archiwalne