Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Niepełnosprawni olimpijczycy z Węgier będą gościć w Tarnowie

Niepełnosprawni olimpijczycy z Węgier będą gościć w Tarnowie

Tarnów znalazł się w gronie 57 polskich miast, będących oficjalnymi partnerami Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010. Zgodnie z tradycją Olimpiad Specjalnych wszystkie reprezentacje krajów z zagranicy odwiedzają miasta goszczące gospodarza Igrzysk przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów.

W Tarnowie, w dniach od 15 do 17 września będziemy gościć reprezentację programu narodowego z Węgier. W najbliższą środę Tarnów przyjmie liczącą 89 osób delegację trenerów, delegatów i niepełnosprawnych sportowców, z Węgier. Nasze miasto stanie się dla nich miejscem pozwalającym na zaaklimatyzowanie się przed rozpoczęciem Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010. Węgierscy goście odwiedzą mauzoleum Bema w Parku Strzeleckim, a wieczorem rozpoczną przedolimpijskie treningi w tarnowskich obiektach sportowych.

Na piątek 17 września zaplanowano Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych. O godzinie 17.30 olimpijski ogień niesiony przez 27 policjantów z różnych krajów Europy, funkcjonariuszy tarnowskiej policji i straży miejskiej, strażaków oraz reprezentantów tarnowskiego „Sokoła” wyruszy z Rynku, aby ulicami: Wałową, Lwowską, Starodąbrowską i Wojska Polskiego dotrzeć do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 na Osiedlu Legionów.

W sobotę, 18 września, wczesnym rankiem zawodnicy Olimpiad Specjalnych pojadą do Warszawy, aby przystąpić do olimpijskiej rywalizacji.

W Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2010 weźmie udział około 1600 sportowców z 57 państw europejskich i eurazjatyckich. Sportowcy rywalizować będą w dziewięciu dyscyplinach spotu.

 

Tarnowskie Info, 13-09-2010, http://www.tarnowskieinfo.pl/index.php?tbl=trif_sport&id_trif=623

Archiwalne