Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Mapa rowerowa jakiej jeszcze nie było

Mapa rowerowa jakiej jeszcze nie było

Nowa mapa rowerowa już jest. Kompleksowe wydawnictwo zaprezentowano w tarnowskim magistracie. Wydanie opracowania jest częścią programu pod nazwą "Tarnów - miastem przyjaznym rowerzystom". Wyróżnia je przede wszystkim format dostosowany do miłośników jednośladów, a raczej do ich sportowych ubrań - mapa mieści się w tylnej kieszeni charakterystycznej, rowerowej koszulki.

We współpracy z Inżynierem Ruchu i TZDM na plan miasta naniesiono ścieżki rowerowe oraz ciągi rowerowo-piesze, jak również zaznaczone zostały "Zielone Perły Tarnowa" mogące być celem wycieczek rowerowych. Ze względu na fakt, iż dużą popularnością w Tarnowie cieszą się Małe 10 calowe laptopy, w opracowaniu umieszczono ponadto punkty Wi-Fi, sklepy rowerowe, serwisy rowerowe oraz sklepy rowerowe prowadzące serwisy. Dla potrzeb rowerzystów natomiast Szpitale i Pogotowie Ratunkowe.

Mapa będzie udostępniana bezpłatnie i rozprowadzana podczas imprez miejskich jak również happeningów rowerowych - najbliższy w ostatni weekend wakacji pod hasłem "Moto - Sobota". To impreza organizowana już po raz trzeci przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie, we współpracy z Urzędem Miasta.

Dodajmy, że na projekt "Tarnów - miastem przyjaznym rowerzystom", złożyły się również: montaż stojaków, zakup odblasków, remont miasteczka w Parku Strzeleckim oraz happeningi rowerowe wraz z akcją "Kaski - odblaski".

Tarnow.pl

Archiwalne