Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Lotnisko w Krakowie zmieni się nie do poznania. To będzie światowy poziom!

Lotnisko w Krakowie zmieni się nie do poznania. To będzie światowy poziom!

Odnowione i rozbudowane krakowskie lotnisko ma obsługiwać 12 mln pasażerów rocznie i być gotowy do 2036 roku. I choć o projekcie mówi się od kilku lat, to dopiero teraz Kraków Airport pokazało pierwsze wizualizacje.

Niezmiennie rosnąca popularność Krakowa wśród zagranicznych turystów, a także stale rozwijająca się siatka połączeń, z której korzystają lokalni pasażerowie, sprawia, że Kraków Airport musi się powiększać. Inaczej szybko osiągnie graniczny poziom przepustowości, a o nowych połączeniach będziemy mogli zapomnieć.

Zgodnie z przyjętym pod koniec ubiegłego roku Planem Generalnym Kraków Airport, najważniejszym elementem rozbudowy będzie nowa droga startowa. Ma mieć 2800 m długości i być gotowa najdalej w ciągu 4 lat. Poza nowym pasem, lotnisko będzie mieć też więcej miejsc postojowych dla samolotów – docelowo 35.

– Wszyscy mamy świadomość, jak duża jest dynamika na lotnisku w Krakowie-Balicach. Konieczne są zmiany infrastrukturalne, które będą systematycznie podnosić komfort zarówno pasażerów, jak i przewoźników – mówił wtedy Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski. – Przyjęty Plan Generalny jest trasą, po której lotnisko może spokojnie i konstruktywnie podążać. Strategia zakłada bowiem plan możliwy do realizacji, kompleksowy i spójny.

Więcej na: https://www.fly4free.pl/krakow-airport-2036-wizualizacje/

Archiwalne