Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Lipnica Murowana: 32 m 34 cm – taką wysokość miała palma, która w tym roku zwyciężyła w konkursie

Lipnica Murowana: 32 m 34 cm – taką wysokość miała palma, która w tym roku zwyciężyła w konkursie

32 m i 34 cm mierzy palma, która zwyciężyła w 55. Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej. Wykonała ją rodzina Urbańskich z Lipnicy Murowanej – informuje Radio RDN Małopolska, które w niedzielę przeprowadziło transmisję z dorocznego konkursu.

Za pierwsze miejsce w tym roku zwycięzcy otrzymali 3 tys. zł i wyjazd do Brukseli. W sumie do konkursu zgłoszono 68 palm – 7 dużych, 45 średnich i 16 małych. Palmy zostały poświęcone przed mszą św. o godzinie 11 odprawioną w kościele parafialnym. Konkursowi towarzyszą występy zespołów folklorystycznych, jarmark wielkanocny, warsztaty wykonywania palm, konkurs fotograficzny i plastyczny.

Organizatorem konkursu jest Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. Współorganizatorzy to: Urząd Gminy Lipnica Murowana, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu.

Więcej informacji:

http://miastoiludzie.pl/nowosci,gora,6,1,lipnica_murowana_32_m_34_cm_taka,117.html#.UVMIoBxOun9

Archiwalne