Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Konkurs na pomnik Józefa Piłsudskiego

Konkurs na pomnik Józefa Piłsudskiego

Ogłoszony został konkurs na wykonanie projektu pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik stanie przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności, a na jego budowę zabezpieczono w miejskiej kasie 350 tysięcy złotych.

Celem konkursu jest wyłonienie oryginalnego projektu pomnika, który przedstawiać ma zwróconą na południe postać Józefa Piłsudskiego – o wysokości 5-7 metrów - w postawie stojącej na cokole. Wykonany ma być w brązie lub innych trwałych materiałach. Projektowi towarzyszyć musi koncepcja zagospodarowania terenu w najbliższym otoczeniu. Pomnik uhonorować ma nie tylko samego bohatera, ale także heroiczne czyny wszystkich walczących o niepodległość tarnowian.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż 9 listopada. Planowana jest organizacja wystawy pokonkursowej w celu publicznej prezentacji wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie prac. Na najlepszych uczestników konkursu czekają nagrody w wysokości: 15, 10 i 8 tysięcy złotych. Szczegóły dotyczące konkursu znaleźć można pod adresem: https://bip.malopolska.pl/umtarnow,a,1487395,zarzadzenie-nr-3482018-prezydenta-miasta-tarnowa-z-dnia-29-sierpnia-2018-r-w-sprawie-ogloszenia-konk.html

Więcej na: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Konkurs-na-pomnik-Jozefa-Pilsudskiego

 

Archiwalne