Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Komornicy i adwokaci w biegu po klatce schodowej

Komornicy i adwokaci w biegu po klatce schodowej

W Tarnowie rusza XX Letnia Ogólnopolska Spartakiada Prawników

Do miasta przybędzie około sześciuset gości między innymi prokuratorów, sędziów i radców prawnych. Przez najbliższe dni będą brali udział w sportowych konkurencjach, nie tylko wytężając ciało jak w biegu czy pływaniu, ale i umysł na przykład grając w szachy czy scrable. - Impreza to nie tylko dobra zabawa dla uczestników, ale również promocja dla regionu - podkreśla prezes Sądu Okręgowego w Tarnowie Jacek Satko.

Tarnów jako organizator zawodów wprowadził również swoje dyscypliny. Są nimi kolarstwo, triatlon, bieg po schodach czy coraz bardziej popularna w mieście wspinaczka. Pośród rywalizacji indywidualnej odbędą się też zawody grupowe, jak na przykład siatkówka, piłka nożna czy zwyczajne przeciąganie liny.

Zawodnicy w czasie wolnym od rywalizacji zwiedzą okolice. W programie spacer po muzeach, i wycieczki do Skamieniałego Miasteczka w Ciężkowicach oraz Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Warto dodać, że wcześniejsze zawody odbywały się w większych miastach o bardziej rozbudowanym zapleczu hotelowym jak Olsztyn czy Wrocław.

Spartakiada potrwa do 12. września i będzie się odbywać głównie na obiektach Unii oraz TOSIR-u. Wizytę na inauguracji zapowiedzieli prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości.

ESKA Tarnów

Archiwalne