Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Kolejny spacerek po starym Tarnowie

Kolejny spacerek po starym Tarnowie

Tarnowskie Centrum Informacji, pomysłodawca i organizator letnich "Spacerków po Tarnowie" zaprasza w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, na kolejne, trzecie już spotkanie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Znani i wybitni Tarnowianie". W lipcu wędrowaliśmy śladami Sanguszków i Tarnowskich, na początku sierpnia szlakiem Bema a teraz czas na zapoznanie się z najwybitniejszym tarnowskim burmistrzem - Tadeuszem Tertilem. Przewodnikiem będzie, podobnie jak poprzednio, Kazimierz Bańburski - historyk, wybitny znawca historii miasta. Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką w Pasażu Tertila o godzinie 15.00.

Kolejny, ostatni "spacerek" będzie miał miejsce 30 sierpnia a bohaterem spotkania będzie "Polski Edison" - Jan Szczepanik. W ostatnią niedzielę wakacji spotkamy się tradycyjnie o 15.00 przed pomnikiem wynalazcy na placu Sienkiewicza (skwer przy ul. Mickiewicza, między Goldhammera a Brodzińskiego nieopodal PWSZ i Poczty Głównej)

Udział w "Spacerkach po Tarnowie" jest bezpłatny i ogólnodostępny. Oprawa muzyczno-literacka każdego Spacerku realizowana jest przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię a partnerami tegorocznych spacerków są także: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie oraz restauracje i kawiarnie: Pasaż, Alchemik i Podzamcze.

TCI

Archiwalne