Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Kolejne znalezisko w centrum Tarnowa to pozostałości po Bramie Krakowskiej? To oceni konserwator

Kolejne znalezisko w centrum Tarnowa to pozostałości po Bramie Krakowskiej? To oceni konserwator

To kolejne historyczne znalezisko w Tarnowie, na które natrafiły ekipy budowlane prowadzące remont w ścisłym centrum miasta. Tym razem podczas prac ziemnych, u zbiegu ulicy Katedralnej i Wałowej odsłonięto masywne, ceglane mury. Mogą to być pozostałości po jednej z dwóch średniowiecznych bram prowadzących do miasta.

"Na razie nie możemy potwierdzić, że to faktycznie są pozostałości po Bramie Krakowskiej. To miejsce nie było typowane. Szczegóły ustali konserwator zabytków" - przyznaje Adam Gurgul z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 

Analiza konserwatora zabytków może potrwać kilka dni, wtedy też będzie wiadomo coś na temat dalszych losów znaleziska. Jak udało się dowiedzieć Radiu Kraków, to odkrycie formalnie nie wstrzymało dalszych prac w ciągu ulicy Katedralnej, ale robotnicy przenieśli się na oddalone o kilka metrów miejsce.

Więcej na https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/kolejne-znalezisko-w-centrum-tarnowa-to-pozostalosci-po-bramie-krakowskiej-to-oceni-konserwator/.

Archiwalne