Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / "Karting-mania ogarnia Tarnów i Małopolskę!"

"Karting-mania ogarnia Tarnów i Małopolskę!"

Dzięki aktywnie prowadzonej akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa sport kartingowy jest dostepny dla każdego, zrodziła się nowa moda na karting.

Nadrzędnym celem programu jest rozwój kolejnych pokoleń polskich kierowców.

Karting – wyraz ten wszedł do naszego słownictwa niedawno. Małe czterokołowe pojazdy, napędzane silnikami spalinowymi, jeżdżące z prędkościami dającymi duże emocje i wzrost adrenaliny, podbiły serca tysięcy ludzi i wzbudziły ich zainteresowanie.

A jak powstał karting? Zaczęło się to kiedyś od zwykłej zabawy. Wieści głoszą, że narodziny kartingu są zasługą pilotów amerykańskich, szukających rozrywki w dłużących się chwilach wolnych od lotów podczas II Wojny Światowej. Pospawano kilka rurek, małe kółeczka, silnik od jakiegoś urządzenia mechanicznego i urządzono wyścigi po betonowych podłogach hangarów. Ale była to tylko zabawa i nikt wtedy nie przypuszczał, że za kilkadziesiąt lat wyrośnie z niej bardzo popularna dyscyplina sportu motorowego, jaką stał się karting. Swymi zaletami zdobył sobie jednak swoje należne miejsce pośród różnych form uprawiania sportu.

 

Więcej: http://www.gokarty-tarnow.pl/index.php/aktualnoci/711-karting-mania-ogarnia-tarnow-i-malopolske

Archiwalne