Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Jurasówka zajęła II miejsce w Małopolsce!

Jurasówka zajęła II miejsce w Małopolsce!

W jubileuszowym plebiscycie oddano łącznie 10 tys. głosów na 58 stacji. 1 miejsce i tytuł “Najlepszej stacji narciarskiej Małopolski” w sezonie 2012/13 otrzymał Ryterski Raj, stacja położona w Beskidzie Sądeckim. Statuetki dla zwycięzców plebiscytu wręczał m.in. Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie statuetek odbyło się w Bukowinie Tatrzańskiej, w ośrodku narciarskim Rusin-Ski, który wygrał plebiscyt rok temu.

W kategorii małe stacje narciarskie 1 miejsce zdobył Ośrodek Narciarski Podstolice. Na 2 miejscu znalazła się Jurasówka z Siemiechowa, a na 3 – Polana Sosny.

Wśród pojedynczych wyciągów najwięcej głosów zdobyła Lubinka. Na 2 miejscu znalazł się Smerekowiec, na 3 – U Żura Chabówka.

Tegoroczną nowością jest specjalne wyróżnienie dla stacji narciarskiej najbardziej przyjaznej rodzinie – zdobyła je stacja Witów Ski.

Specjalne wyróżnienie dla stacji najlepiej dbającej o bezpieczeństwo na stoku zdobyła Kotelnica Białczańska. Do tej stacji trafiło także specjalne wyróżnienie za konsekwentny rozwój ośrodka.

Specjalne wyróżnienie za projekt „BeskidSkiPass” otrzymał Małopolski Klaster Turystyczny Beskid.

Nagroda specjalna za zaangażowanie przy organizacji małopolskiego projektu „Jeżdżę z głową” trafiła do Ski Centrum Czarny Groń i Gminy Zakopane.

Organizatorami plebiscytu są: Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna, Gazeta Krakowska – Polskapresse, Radio Kraków, Telewizja Kraków. Partnerem plebiscytu jest PZU.

 

Więcej informacji:

http://www.psr.tuchow.pl/jurasowka-zajela-ii-miejsce-w-malopolsce/

Archiwalne