Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / "Groch i kapusta" Elżbiety Dzikowskiej po tarnowsku

"Groch i kapusta" Elżbiety Dzikowskiej po tarnowsku

W Tarnowie gościła Elżbieta Dzikowska. Sławna podróżniczka promowała cykl swoich przewodników "Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce". Ponad sto osób przybyło do aby wysłuchać podróżniczych opowieści o Polsce i o świecie. "Nie byłoby tego spotkania, nie byłoby "Grochu z kapustą" gdyby nie "Pieprz i wanilia". Tamten cykl to było okno na świat, obecna książka to okno na Polskę. W Polsce naprawdę jest co zwiedzać. Mamy wiele fascynujących miejsc" - mówiła Elżbieta Dzikowska.

Podczas serowania przez restaurację "Pasaż" tytułowego grochu z kapustą autorkę pytano o najdziwniejsze jedzenie z jakim zetknęła się podczas swoich wojaży. Dla Elżbiety Dzikowskiej dziwnym choć całkiem niezłym był pyton przyrządzony przez misjonarzy w Gabonie oraz pierożki nadziewane jajeczkami mrówek w Meksyku.

Zaplanowane na półtorej godziny spotkanie z czytelnikami przeciągnęło się do niemalże trzech godzin. Elżbieta Dzikowska najpierw odpowiadała na pytania uczestników, a następnie podpisywała setki egzemplarzy swoich przewodników. Spotkanie zorganizowało Tarnowskie Centrum Informacji.

TCI

Archiwalne