Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Cheerleaderki z Tarnowa będą reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w USA

Cheerleaderki z Tarnowa będą reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w USA

Dziewczęta na co dzień tańczą w formacji Power Girls działającej w Studio Tańca Honorata w Tarnowie. Na swoim koncie mają wiele sukcesów, m.in. Mistrzostwo Polski 2016, 2017, 2018, Grand Prix Polski zespołowo 2016, 2017, wicemistrzostwo Polski w duecie 2018, Grand Prix Polski w duecie 2018.

 

Przed nimi ogromna szansa i występ na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Stanach Zjednoczonych. Impreza odbędzie się w dniach 24-29 kwietnia 2019 r w Orlando na Florydzie

 

Udało się zebrać pieniądze i znaleźć sponsora, m.in. dzięki informacji w RMF FM - mówi nam Honorata Włoch-Kowalczyk, opiekunka i trenerka dziewcząt. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w internetową akcję zbierania pieniędzy. Dzięki nim możemy pojechać do Stanów Zjednoczonych - dodaje w rozmowie z Katarzyną Staszko.

 

Wylot na mistrzostwa planowany jest na 23 kwietnia. Spędzimy tam tydzień - opowiada pani Honorata. 24 kwietnia są eliminacje juniorskie i oficjalne otwarcie imprezy. W czwartek 25 jest nasz występ - w dywizji performance cheer freestyle pom duety senior. Jeśli dziewczęta znajdą się w pierwszej dziesiątce, będą walczyć o medal - tłumaczy.

więcej na: https://www.rmf24.pl/sport/news-cheerleaderki-z-tarnowa-beda-reprezentowac-polske-na-mistrzo,nId,2946498

Archiwalne