Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach ma jeszcze mocniej przyciągnąć turystów

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach ma jeszcze mocniej przyciągnąć turystów

Ścieżka w koronach drzew, szlak nietoperzowy oraz Centrum Edukacji Ekologicznej powstaną w Ciężkowicach. Po planach budowy Parku Zdrojowego na Rakutowej, to kolejny projekt, który ma być atrakcją Pogórza Ciężkowicko – Rożnowskiego.

Turyści, z którymi na miejscu rozmawiał reporter RDN mówią, że do Ciężkowic przyciągają skałki, cisza oraz tereny zielone.

-Piękne okolice i tereny, spokój cisza. Tu jest skamieniałe miasto, gdzie jest cichutko, spokojnie oraz przyjemnie. Jest pełno skał, pełno legend o miejscowości Ciężkowice czy też muzeum przyrodnicze. – Jesteśmy przejazdem w drodze do Tarnowa, zatrzymaliśmy się, bo nigdy nie byliśmy tutaj. Można tu przyjechać na weekend czy też na urlop albo na wakacje – wyliczają zwiedzający.

Centrum Edukacji Ekologicznej powstanie w sąsiedztwie Muzeum Przyrodniczego. – Będzie to kompleks, który połączony zostanie szlakiem – mówi burmistrz Ciężkowic, Zbigniew Jurkiewicz. -To jest budynek połączony napowietrzną przewiązką z obiektem istniejącego Muzeum Przyrodniczego. Dodatkowo wybudowana zostanie ścieżka w koronach drzew. Ta zostanie połączona szlakiem nietoperzowym, która będzie miała około półtora kilometra. Razem trzy obiekty zostaną połączone – wyjaśnia burmistrz.

Według planów samorządu gminy Ciężkowice, pierwsi turyści będą mogli zwiedzać centrum na początku 2021 roku.

Projekt ma kosztować blisko 25 milionów złotych, z czego ponad 17 milionów to dotacja unijna.

http://www.rdn.pl/news/centrum-edukacji-ekologicznej-ciezkowicach-jeszcze-mocniej-przyciagnac-turystow

Archiwalne