Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnów to pierwsze z czterech miast, do których w tym roku zawita wielkie święto miłośników "dwóch kółek”, czyli Małopolska TOUR. Oprócz rowerowych zmagań na trasach o różnej długości, nie zabraknie też wielu atrakcji, a wśród nich koncertów muzycznych gwiazd, pokazów ewolucji na rowerach MTB, BMX i bicyklach czy przejażdżek na zabytkowych rowerach. To jednak nie wszystko – każdy będzie mógł też "wykręcić” samodzielnie pyszny koktajl na blender bike’u, a nawet spróbować jazdy po… mobilnym torze grawitacyjnym!

Ten rok jest wyjątkowy z wielu względów, jednak jeden jest szczególny – wszyscy świętujemy 100-lecie odzyskanie niepodległości! Dlatego przez całe lato w naszym regionie odbywają się Małopolskie Pikniki Wolności, podczas których nie brakuje okazji do wspominania wydarzeń i bohaterów sprzed lat. Najbliższy już w niedzielę, 5 sierpnia, w Tarnowie.

Tegoroczne uroczystości będą przebiegać pod hasłem „Służebnico Ducha Świętego wspieraj nas”. Ojcowie redemptoryści zapraszają na odpust od 30 czerwca do 8 lipca.

Wyższe Seminarium Duchowne organizuje Dzień Otwarty, w tym roku w nowej odsłonie. To okazja, by poznać codzienne życie kleryków.

Serdecznie zapraszamy 26-27 marca na tarnowski Rynek, gdzie będzie można skosztować lokalnych potraw i poznać regionalne produkty.

Podobnie jak w poprzednich latach, o oprawę artystyczną zadbają uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Kolorowy Orszak wyruszy sprzed katedry, by przejść ulicami centrum miasta, aż do ogrodu ojców Bernardynów. W tym roku na trasie będą dwie nowości.

Przed nami świąteczny czas kolędowania! Bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki rozbrzmiewać będą w naszych domach i kościołach, emanując atmosferą duchowych refleksji i wzruszeń. Pielęgnując tę piękną tradycję radosnego kolędowania tarnowska orkiestra Big Contest Band zaprasza 28 grudnia do Bazyliki Katedralnej w Tarnowie do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek!

III Radiowy Kiermasz Świąteczny już jutro na tarnowskim Rynku. To inicjatywa Stowarzyszenia RDN wraz z radiem RDN Małopolska i Tarnowskiego Centrum Informacji.

Już 16 grudnia Stowarzyszenie RDN wraz z radiem RDN Małopolska i Tarnowskim Centrum Informacji zapraszają na trzeci Radiowy Kiermasz Świąteczny.

W czwartkowy wieczór - 21 grudnia 2017 r. na placu Sobieskiego zjawi się biała kareta, zaprzężona w dwa czarne konie, która przywiezie ze sobą baśniowe postacie. Będzie to Opowieść Świąteczna. Na imprezę zaprasza CSM i tarnowski magistrat.

Archiwalne