Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Wyższe Seminarium Duchowne organizuje Dzień Otwarty, w tym roku w nowej odsłonie. To okazja, by poznać codzienne życie kleryków.

Serdecznie zapraszamy 26-27 marca na tarnowski Rynek, gdzie będzie można skosztować lokalnych potraw i poznać regionalne produkty.

Podobnie jak w poprzednich latach, o oprawę artystyczną zadbają uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Kolorowy Orszak wyruszy sprzed katedry, by przejść ulicami centrum miasta, aż do ogrodu ojców Bernardynów. W tym roku na trasie będą dwie nowości.

Przed nami świąteczny czas kolędowania! Bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki rozbrzmiewać będą w naszych domach i kościołach, emanując atmosferą duchowych refleksji i wzruszeń. Pielęgnując tę piękną tradycję radosnego kolędowania tarnowska orkiestra Big Contest Band zaprasza 28 grudnia do Bazyliki Katedralnej w Tarnowie do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek!

III Radiowy Kiermasz Świąteczny już jutro na tarnowskim Rynku. To inicjatywa Stowarzyszenia RDN wraz z radiem RDN Małopolska i Tarnowskiego Centrum Informacji.

Już 16 grudnia Stowarzyszenie RDN wraz z radiem RDN Małopolska i Tarnowskim Centrum Informacji zapraszają na trzeci Radiowy Kiermasz Świąteczny.

W czwartkowy wieczór - 21 grudnia 2017 r. na placu Sobieskiego zjawi się biała kareta, zaprzężona w dwa czarne konie, która przywiezie ze sobą baśniowe postacie. Będzie to Opowieść Świąteczna. Na imprezę zaprasza CSM i tarnowski magistrat.

Przez ponad dwa tygodnie w Tarnowie i okolicy odbywać będą się VI Wielkie Tarnowskie Dionizje. Rozpoczną się one już w najbliższą sobotę, 11 listopada, orszakiem świętomarcińskim na tarnowskim starym mieście, a towarzyszyć im będą warsztaty winiarskie i winiarsko-kulinarne.

Zarząd Tarnowskiej Organizacji Turystycznej zaprasza do udziału w konferencji pn. „Veritas In Vino”, której głównym celem będzie prezentacja technicznych aspektów dystrybucji i produkcji lokalnych produktów turystycznych, łączenie oferty winiarskiej z szerszą ofertą danego regionu.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zaprasza 2 października wszystkich hotelarzy z regionu małopolskiego na spotkanie, które odbędzie się w hotelu Kossak. Wydarzenie jest adresowane do właścicieli i dyrektorów hoteli, również niezrzeszonych w IGHP.

Archiwalne