Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Propozycja zabaw andrzejkowych w Tarnowie:

Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 19 w Restauracji Stara Łaźnia w Tarnowie. Jej właściciel organizuje imprezę wspólnie z Komitetem Opieki Nad Zabytkami Kultury Żydowskiej.

W Tarnowie obchody potrwają dwa dni, a w programie m.in. loty balonem, pokazy filmowe i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Brzesko również obchody rozpoczyna już w piątek. Dąbrowa Tarnowska zaprasza na uroczysty pochód.

W najbliższą niedzielę, 5 listopada, głównymi ulicami Tarnowa pobiegną uczestnicy dorocznej „Tarnowskiej Dyszki”. Bieg uliczny, którego dystans liczy 10 kilometrów, jest organizowany przez Fundację „Kocham Góry”. Z uwagi na bezpieczeństwo biegaczy w godzinach 9.30 – 10.50 część ulic zostanie zamknięta dla ruchu, a autobusy miejskie pojadą objazdami.

Święto miłośników wina i dobrej kuchni po raz szósty w Tarnowie. W wydarzeniu wezmą udział tarnowskie instytucje kultury, restauracje, jak również, podtarnowskie winnice, stowarzyszenia winiarskie, gminne centra kultury oraz produktu lokalnego. Jak co roku, Dionizje będą zachęcać do zapoznania się z kulturą picia wina, procesem jego powstawania, łączeniem wina z potrawami, poprzez warsztaty degustacji wina, warsztaty kulinarne,itp.

W Tarnowie rusza 21. edycja Talii, ogólnopolskiego festiwalu komedii. Na deskach "Solskiego" o Grand Prix festiwalu powalczy 8 spektakli.

Początek tej jesieni zapowiada się smakowicie, a wszystko za sprawą Małopolskiego Festiwalu Smaku. Województwo Małopolskie, które jest organizatorem wydarzenia, już od trzynastu lat zachęca mieszkańców i turystów do kulinarnego podróżowania po naszym regionie. 

Bezpłatne zwiedzanie miasta i regionu w ramach projektu "Małopolska Gościnna". 

W dniach od 9 lipca do 16 lipca 2017 roku w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku odbędzie się  tygodniowy odpust.

Marsz Pamięci, którego trasa wiodła z byłego placu Magdeburskiego (obecnie ul. Goslara) na Cmentarz Żydowski, przeszedł dzisiaj ulicami Tarnowa. - Będziemy pamiętać i informować wszystkich o tym co się tutaj wydarzyło. Przede wszystkim po to, aby nigdy w przyszłości powtórzenie tego nie było możliwe – mówił prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela - See more at: