Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W dniach od 9 lipca do 16 lipca 2017 roku w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku odbędzie się  tygodniowy odpust.

Marsz Pamięci, którego trasa wiodła z byłego placu Magdeburskiego (obecnie ul. Goslara) na Cmentarz Żydowski, przeszedł dzisiaj ulicami Tarnowa. - Będziemy pamiętać i informować wszystkich o tym co się tutaj wydarzyło. Przede wszystkim po to, aby nigdy w przyszłości powtórzenie tego nie było możliwe – mówił prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela - See more at: 

Tarnów po raz kolejny odda hołd Galicyjskim Żydom z okazji ich Dni Pamięci Galicjaner Sztetl. Tegoroczne obchody zaplanowane na 16-19 czerwca przypadają w 75 rocznicę Akcji Reinchardt na terenie Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Ciężkowic, Dębna i Zbylitowskiej Góry. Wydarzeniom towarzyszyć będą liczne koncerty oraz wystawy malarstwa i fotografii. Możliwe będzie również zwiedzanie tarnowskiego kirkutu.

Góra świętego Marcina zmieni się w średniowieczną osadę. Już w sobotę rusza 11. Zamkomania na tarnowskiej Marcince. Przyjadą grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Trwają przygotowania do tego wydarzenia.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie oraz Gmina Tarnów zapraszają na kolejną edycję Galicjaner Sztetl (Dni Pamięci Żydów Galicyjskich). Cykliczna impreza upamiętniająca Żydów Galicyjskich, w programie m.in.. koncerty pod Bimą, uroczystości modlitewne w Zbylitowskiej Górze, odczyty, referaty, wystawy i spektakle towarzyszące.

Zapraszamy dzieci i rodziców do skorzystania z oferty przygotowanej na Dzień Dziecka:

W związku z organizacją Międzynarodowej Nocy Muzeów 2017 oddziały, w których impreza się odbywa, będą w najbliższych dniach czynne w następujących godzinach (nie będą czynne w sobotę rano):

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza do Tarnowa i regionu na weekend majowy.

Cieszący się dużą popularnością zabytkowy tabor kolejowy ponownie wyjedzie na kolejowe szlaki. Historyczne składy zawitają do takich miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Żywiec, Nowy Sącz, Kraków, Wieliczka czy Zakopane. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizator przejazdów, otrzymało na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Małopolska Gościnna".

Przed nami trzecia edycja Tarnowskiego Weekendu Fotografii, która odbędzie się w maju. BWA zachęca osoby wykonujące zdjęcia zarówno profesjonalnie i amatorsko, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń do włączenia się w organizację tego przedsięwzięcia. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 9 marca, o godz. 17 w Pałacyku Strzeleckim.