Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ferie w Małopolsce za pasem – w naszym regionie wystartują one już lada dzień, a dokładnie to w najbliższy poniedziałek, 12 lutego. Dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek, przygotowaliśmy kilka propozycji instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Jedno jest pewne – w całym regionie nie będzie można narzekać na nudę!

Walentynkowy klimat w Tarnowie

Co robić w okresie świąteczno - noworocznym? Gdzie warto się wybrać? 

Propozycje sylwestrowe w Tarnowie i regionie.

Fabryka Przyszłości zaprasza w środę, 20 grudnia o godz. 10.00 na fotospacer, którego przewodnikiem będzie Lidia Jaźwińska, niestrudzona reporterka codziennego życia Tarnowa i jego mieszkańców, założycielka Niezależnego Serwisu Informacyjnego KADR.
Spacer będzie szansą do przezwyciężenia obawy przed wyzwaniem, jakim jest fotografia, a równocześnie okazją do podpatrzenia życia miasta przez obiektyw aparatu fotograficznego. Pani  Lidia podpowie, na co zwracać uwagę wykonując zdjęcia oraz jak i gdzie szukać ciekawych kadrów.

Takie hasło przyświecało studentom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, którzy przedstawili propozycje rozwiązań architektonicznych dla wybranych obszarów Tarnowa, które można zobaczyć w trakcie trwającej od 14 grudnia do 20 stycznia wystawy „Tarnów przyszłości”.

Dzięki akcji „Gazety Krakowskiej” można pomoc osobom bezdomnym, a jednocześnie otrzymać od nas piękne bożonarodzeniowe drzewko. Specjalne redakcyjne stoisko pojawi się już w najbliższą sobotę o godz. 15 na parkingu Centrum Handlowego Echo w Tarnowie (ul. Błonie 2). 

Gdzie na Mikołaja w Tarnowie?

2 grudnia w Tarnowie odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych. Trzydziestu fotografów z całej Polski przejdzie przez miasto i sfotografuje je swoimi smartfonami.

Propozycja zabaw andrzejkowych w Tarnowie:

Archiwalne