Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W Tarnowie rusza 21. edycja Talii, ogólnopolskiego festiwalu komedii. Na deskach "Solskiego" o Grand Prix festiwalu powalczy 8 spektakli.

Początek tej jesieni zapowiada się smakowicie, a wszystko za sprawą Małopolskiego Festiwalu Smaku. Województwo Małopolskie, które jest organizatorem wydarzenia, już od trzynastu lat zachęca mieszkańców i turystów do kulinarnego podróżowania po naszym regionie. 

Bezpłatne zwiedzanie miasta i regionu w ramach projektu "Małopolska Gościnna". 

W dniach od 9 lipca do 16 lipca 2017 roku w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku odbędzie się  tygodniowy odpust.

Marsz Pamięci, którego trasa wiodła z byłego placu Magdeburskiego (obecnie ul. Goslara) na Cmentarz Żydowski, przeszedł dzisiaj ulicami Tarnowa. - Będziemy pamiętać i informować wszystkich o tym co się tutaj wydarzyło. Przede wszystkim po to, aby nigdy w przyszłości powtórzenie tego nie było możliwe – mówił prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela - See more at: 

Tarnów po raz kolejny odda hołd Galicyjskim Żydom z okazji ich Dni Pamięci Galicjaner Sztetl. Tegoroczne obchody zaplanowane na 16-19 czerwca przypadają w 75 rocznicę Akcji Reinchardt na terenie Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Ciężkowic, Dębna i Zbylitowskiej Góry. Wydarzeniom towarzyszyć będą liczne koncerty oraz wystawy malarstwa i fotografii. Możliwe będzie również zwiedzanie tarnowskiego kirkutu.

Góra świętego Marcina zmieni się w średniowieczną osadę. Już w sobotę rusza 11. Zamkomania na tarnowskiej Marcince. Przyjadą grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Trwają przygotowania do tego wydarzenia.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie oraz Gmina Tarnów zapraszają na kolejną edycję Galicjaner Sztetl (Dni Pamięci Żydów Galicyjskich). Cykliczna impreza upamiętniająca Żydów Galicyjskich, w programie m.in.. koncerty pod Bimą, uroczystości modlitewne w Zbylitowskiej Górze, odczyty, referaty, wystawy i spektakle towarzyszące.

Zapraszamy dzieci i rodziców do skorzystania z oferty przygotowanej na Dzień Dziecka:

W związku z organizacją Międzynarodowej Nocy Muzeów 2017 oddziały, w których impreza się odbywa, będą w najbliższych dniach czynne w następujących godzinach (nie będą czynne w sobotę rano):