Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Serdecznie zapraszamy do Galerii „Panorama” na zajęcia dotyczące zwyczajów wielkanocnych połączone z wykonaniem pisanki z koralików i ozdoby z papieru.

Warsztaty Branżowe z Touroperatorami  z Ukrainy realizowanych w ramach projektu: "Promocja oferty gospodarczej branż przemysłu czasu wolnego oraz wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne” finansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 

WARSZTATY BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE DNIA 14.12.2017 R. (W CZWARTEK) W BROWAR LUBICZ, UL. LUBICZ 17J, 30-001 KRAKÓW, W GODZINACH OD 10:00-14:00

Mućka na wypasie, czyli warsztaty dla dzieci w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. Przybliżają życie na wsi i losy zwierząt gospodarczych. Główną atrakcją jest dojenie sztucznej krowy o realistycznych wymiarach, czy wyrabianie masła.

Zajęcia przygotowane są dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkoły podstawowej (klasy 0-6). W ramach warsztatów, które są kontynuacją staropolskiej przedświątecznej tradycji, uczestnicy wykonują współczesne dekoracje bożonarodzeniowe. 

W samo południe, w niedzielę 15 marca rozpoczynamy zwiedzanie z przewodnikiem i warsztaty piernikarskie na pysznej i aromatycznej wystawie "Świat toruńskiego piernika". Wejścia tradycyjnie o każdej pełnej godzinie. Ostatnie wejście o godzinie 15:00.Będziemy nie tylko bawić się w mistrzów piernikarskich, poznamy historię piernika i dowiemy się dlaczego "katarzynka" ma 6 "brzuszków". Będzie również okazja do spotkania Jasia i Małgosi z baśni braci Grimm.

Zapraszamy na rodzinne, niedzielne warsztaty w ramach wystawy „W bursztynowej pułapce”

Archiwalne