Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Gotowa jest już część tras rowerowych w Tarnowie, budowanych i modernizowanych w ramach europejskiego szlaku  EuroVelo4. Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku, a łączna długość EuroVelo4 w mieście liczyć będzie 17 kilometrów.

Amatorzy narciarstwa z Tarnowa i okolic mogą już szusować na zboczu Jurasówki i w Laskowej-Kamionnej. W pozostałych stacjach czekają na... zimę.

Są to szlaki zarówno górskie (16 z tego 5 bierze początek w Tarnowie) jak i nizinne (9 z tego 5 bierze początek w Tarnowie). 

Po samym mieście rowerzysta ma możliwość bezpiecznego i łatwego poruszania się rowerem dzięki utwardzonym ścieżkom rowerowym i ciągom pieszo-rowerowym, których w mieście wybudowano już ponad 65 km. Dla miłośników „dirt jumping” Tarnów oferuje specjalny tor rowerowy „Dirt” na os. Legionów.

Ty decydujesz, w co się pakujesz!
AKCJA BEZPŁATNA DLA WSZYSTKICH W WYZNACZONYCH MIEJSCACH W OKREŚLONYM CZASIE.
Za górami, za lasami, z dala od wszystkiego i wszystkich… poznasz zaciszne, malownicze miejsca na Pogórzu Karpackim i weźmiesz udział w wyjątkowych wydarzeniach turystycznych za darmo. Dobierz interesujące elementy wycieczki i zwiedzaj dokładnie to co lubisz!

Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Stowarzyszenie "Sokół" z Zakliczyna oraz Agencja Turystyki Aktywnej „Styr” zapraszają na imprezę organizowaną w celu uczczenie 70 rocznicy Powstania Warszawskiego pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej i Starosty Powiatu Tarnowskiego.

Sypnęło śniegiem, mamy dobre informacje dla miłośników białego sportu. Prawie wszystkie stacje narciarskie w regionie są już gotowe na otwarcie sezonu. Gruntowną modernizację przeszła „Lubinka”, która została bardzo poważnie zniszczona w wyniku ostatnich powodzi i osuwisk.

Archiwalne