Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie gospodynie wzięły sprawy w swoje ręce i postanowiły nieco podkolorować rzeczywistość. Ozdobiły motywami kwiatowymi domy, studnie, kapliczki a nawet psie budy. Witajcie w Zalipiu – malowanej wsi.

Turyści planujący urlop w kraju muszą przygotować się na większy wydatek. Hotelarze podnoszą opłaty za noclegi. To efekt wysokiej frekwencji w zeszłym roku i rosnąca skala rezerwacji na nadchodzący sezon - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Po raz drugi Polska Organizacja Turystyczna organizuje akcję „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". W tym roku będzie ona trwała od 31 marca do 2 kwietnia. W ramach akcji Tarnowskie Centrum Informacji również obniży na okres 55 godzin ceny wynajmu pokoju gościnnego oraz wypożyczenie roweru.

Technologia stała się podstawowym czynnikiem decydującym o zainteresowaniu gości hotelem.

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła nowe połączenie: od sezonu zimowego 2017/2018 wprowadzi kursy pomiędzy Krakowem a Lwowem. Loty z Krakowa do Lwowa będą realizowane 3 razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i w soboty) od 31 października 2017 r.

Jak podróżują kobiety, a jak mężczyźni. Czy widać różnicę płci przy podejmowaniu decyzji dotyczących wakacji? Sprawdziliśmy to. Niby kobiety i mężczyźni podróżują bardzo podobnie. Częściej to przedstawicielki płci pięknej dokonują wyboru miejsca na wakacje. Kluczową różnicę dostrzegliśmy w czasie podejmowania decyzji.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dotacje do zadań publicznych na ten rok.

ak wynika z raportu „Hotel Marketing & Technology Trends”, przygotowanego przez ekspertów Profitroom przy współpracy z firmą doradczą Deloitte, w najbliższym czasie marketing w sektorze hotelarskim będzie opierał się na skutecznym wykorzystaniu Internetu i mediów społecznościowych, w tym storytellingu, livestreamingu oraz współpracy influencerami, czyli wpływowymi twórcami opinii.

„Komu potrzebna jest Polska Organizacja Turystyczna?" - pod tym tytułem w redakcji „Rzeczpospolitej" odbyła się dyskusja zorganizowana przez serwis Turystyka.rp.pl.

Stworzenie nowej strategii rozwoju turystyki, negocjowanie pieniędzy na turystykę w Brukseli, powołanie domu marek turystycznych i reforma Polskiej Organizacji Turystycznej – to tylko część zadań jakie stawia sobie wiceminister od turystyki Dawid Lasek