Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Rokrocznie Tarnów odwiedza kilkaset tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Poza krajanami najczęściej przyjeżdżają Europejczycy, a ostatnio odwiedzają nas goście z Japonii i Chin oraz innych egzotycznych miejsc.  Nie tylko podziwiają zabytki, ale także doceniają gościnność tarnowian.

TCI po raz kolejny przystępuje do akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” - PROMOCJA -50% obejmuje wynajem pokoju gościnnego oraz wypożyczenie roweru w TCI.

Zbyt piaszczysta plaża, za dużo Rosjan, wolno schnące ręczniki – takie reklamacje to codzienność biur podróży. Brzmią absurdalnie, ale są jak najbardziej prawdziwe.

W Polsce nawet co piąty klient biur podróży składa reklamacje – jeszcze w trakcie trwania wyjazdu lub po powrocie. Większość z nich zostaje rozpatrzonych pozytywnie, ale są też takie, które wywołują uśmiech.

Działania marketingowe, niezależnie od branży, wymagają sporego nakładu pracy i czasu. Warto zatem poznać narzędzia, które pozwalają na zautomatyzowanie niektórych procesów marketingowych, a tym samym prowadzenie ich w bardziej efektywny sposób.

Zamek w Wiśniczu uruchomił nową trasę turystyczną. Po raz pierwszy w historii turyści mogą zejść do podziemi przejściem, które służyło w przeszłości tylko księciu, jego najbliższym i oficerom załogi wojskowej. Trasa Nietoperza, bo o niej mowa, stanowi uzupełnienie wirtualnej atrakcji, którą zaprezentowano w marcu pod nazwą Bastion VR.

Ty decydujesz w co się pakujesz! Tutaj zwiedzasz co chcesz, w określonych miejscach i wyznaczonych godzinach.
Zapraszają Stowarzyszenie My Pogórzanie oraz liczni partnerzy akcji, m.in. Kraina Podkowca – PTPP „pro Natura”, Kraina Orlika – MSIT Sękowa, PTTK Rzeszów, PTTK Tarnów, PTTK Dobczyce, Gmina Ciężkowice, Gmina Tuchów, Gmina Rzepiennik Strzyżewski, Gmina Ryglice, Gmina Biecz, Stowarzyszenie Wczoraj Dziś Jutro i wielu innych, w tym pasjonaci, przewodnicy, instytucje, stowarzyszenia, firmy.

Są pierwsze wymierne skutki prac nad „Wspólnym Biletem”. PolRegio i PKP Intercity przygotowały wspólną weekendową ofertę. Nowy bilet Razem w Polskę umożliwia odbycie nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników.

We wszystkie weekendy aż do 30 września można za darmo zwiedzać zabytkowy spichlerz dworski w Ryglicach. To największy zachowany do dzisiaj obiekt tego typu na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. W piątki spichlerz jest otwarty dla zwiedzających w godz. 14-18, natomiast w soboty i niedziele w godz. 14-17.

Salę tortur, piwnicę win, ale też stajnie dla dwustu koni będzie można zwiedzić, przechodząc trasą turystyczną wiśnickiego zamku.

Już dziś rozpoczyna się plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski, w którym wybierzemy m.in. najbardziej niezwykłe zakątki regionu, nietuzinkowych przewodników oraz miejsca, w których podróżni mogą odpocząć po wędrówkach lub przejażdżkach rowerowych. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.