Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Gotowa jest już część tras rowerowych w Tarnowie, budowanych i modernizowanych w ramach europejskiego szlaku  EuroVelo4. Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku, a łączna długość EuroVelo4 w mieście liczyć będzie 17 kilometrów.

Europa pozostaje jednym z głównych motorów wzrostu liczby podróży na świecie - stwierdził Rolf Freitag, prezes IPK International, który zarządzał Międzynarodowym Forum World Travel Monitor

Od 1 stycznia 2018 roku urzędy marszałkowskie nie będą mogły budować ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych. To efekt nowelizacji ustawy Prawo Wodne. Nowy przepis zakłada, że z nowym rokiem wszelkie obiekty inżynieryjne, w tym wały przechodzą w zarząd mającej powstać spółki Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Zapis budzi niepokój marszałków, którzy obawiają się o los planowanych i istniejących ścieżek rowerowych biegnących po wałach. Wątpliwości samorządowców częściowo rozwiewa Ministerstwo Środowiska.

Drugi dzień Forum Polskiej Organizacji Turystycznej, Regionalnych i Lokalnych organizacji wypełniły spotkania warsztatowe. Przedstawiciele ROT oraz urzędów miast skupili się na zagadnieniach związanych ze współpracą przy prowadzeniu promocji z uwzględnieniem specyfiki krajów, w których działają Zagraniczne Ośrodki POT. Dominującym wątkiem obu dni Forum były istotne kwestie dotyczące opracowywanej nowelizacji ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej.

Podczas II Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl, wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na film promocyjny „Kadry z Polski”. Wygrały: „Odkryj region tarnowski” i „Szlak Orlich Gniazd.

Eksperci prestiżowego przewodnika turystycznego Lonely Planet uznali Polskę za jeden z najlepszych kierunków turystycznych w kategorii „Top 10 Best Value places to travel to in 2018”. Przyznawaną w ramach plebiscytu „Best in Travel” nagrodę odebrali na międzynarodowych targach World Travel Market w Londynie wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

W przyszłym roku w regionie tarnowskim ma powstać ścieżka w koronach drzew - atrakcja turystyczna, która bije rekordy popularności na Słowacji. "Tarnowska ścieżka" ma powstać w gminie Ciężkowice.

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania konkursowego, zgodnie z procedurą, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) zarekomendował Radzie POT Agnieszkę Jędrzejczyk-Wojciechowską na stanowisko wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Rada POT jednogłośnie podjęła uchwałę pozytywnie oceniającą kandydatkę.

To dobre wiadomości dla tych, którzy lubią - nie tylko w sezonie letnim - pojeździć rowerem. Do końca przyszłego roku zrealizowany ma być odcinek, który połączy Czchów z Ostrowem. Trasa ma przebiegać przez Lusławice. To połączenie otwiera możliwość dotarcia ścieżkami VELO z Tarnowa do coraz bardziej odległych miejscowości.

Poland somehow manages to remain affordable and relatively under-visited. Sure, Kraków grabs the crowds, but you can explore here for less than in Prague or Berlin.