Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Rowerzyści polubili ścieżki na wałach małopolskich rzek. Urząd Marszałkowski od miesiąca testuje system do zliczania amatorów dwóch kółek m.in. w Szczucinie, Ostrowie koło Tarnowa i Oświęcimiu. Nieoficjalne wyniki pokazują, że największą popularnością cieszy się ścieżka VeloDunajec koło Tarnowa. Przez miesiąc przez licznik na ścieżce w Ostrowie przejechano około 15 tysięcy razy.

Łazienki mineralne, tężnia, ogród sensoryczny czy leśne kładki i alpinarium. Podtarnowskie Ciężkowice czeka rewolucja. Powstaje tam Park Zdrojowy. Niezwykłe miejsce ulokowane będzie na wzgórzu Rakutowa.

Z tytułem "Best Value places to travel to in 2018" Tarnów gotowy jest na gości z całego świata.

Rozpoczął się remont gmachu głównego Muzeum Okręgowego w Tarnowie przy Rynku 20 i 21.

Już po raz trzeci w historii Tarnów będzie gościć sporą grupę turystów z zagranicy, którzy do Tarnowa zawitają po odwiedzeniu Częstochowy. W mieście pojawić się ma ponad 800 Węgrów. Narodowa Pielgrzymka Węgrów zawita do Tarnowa 26 i 27 czerwca. (przy. red. zmiana na 27 i 28 czerwca).

Rozwój biznesu warunkowany jest przez kilka kluczowych zmiennych, w tym: położenie geograficzne, dobrze rozwiniętą komunikację, bogatą infrastrukturę, specjalne strefy ekonomiczne i aktywności gospodarczej, wykształconą kadrę, przyjazny samorząd i prężnie działające instytucje otoczenia biznesu. Lecz, by biznes rozwijał się harmonijnie, konieczne jest stworzenie i zapewnienie atrakcyjnych alternatyw spędzania czasu wolnego. Subregion Tarnowski idealnie spełnia także ten ważny warunek.

Czy rowery wypożyczane do przemieszczania się po mieście się sprawdzą? Mieszkańcy przekonują, że tak. Jedni zauważają, że coraz więcej osób popiera aktywność fizyczną, inni twierdzą, że ogólnodostępne rowery mogą się nawet stać remedium na korki.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Tarnowskiej" w Tarnowie ogłasza nabór na kurs na uprawnienia Przewodnika Górskiego Beskidzkiego III klasy.

Przyszła wiosna. Nie kalendarzowa, bo tą mamy już od kilkunastu dni. Ale ta prawdziwa, z piękną pogodą, słońcem na błękitnym niebie, kwitnącymi kwiatami, trawą w kolorze soczystej zieleni, drzewami pełnymi pąków, śpiewającymi ptakami... To ta wiosna, która wszystko budzi do życia. To też najlepsza pora, aby ruszyć w poszukiwaniu najpiękniejszych zakątków województwa. Skorzystaj z uroków regionu. Odkryj miejsca znane i mniej znane… i zachwyć się Małopolską.

Karta pokładowa wygląda jak nieszkodliwy kawałek papieru – bilet, którego pozbywamy się po podróży. W rzeczywistości zawiera więcej wrażliwych danych, niż można wstępnie przypuszczać. Lekkomyślne obchodzenie się z nią może być początkiem poważnych kłopotów…

Archiwalne