Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dla jednych siedzenie z wędką nad wodą to dziwactwo, dla innych znakomity relaks, jeszcze dla innych poważny sport. A ponieważ akweny w regionie tarnowskim przez wielu fachowców uznawane są za świetne miejsca do połowów, więc nic dziwnego, iż w okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego zarejestrowanych jest blisko sześć tysięcy członków, a do tego doliczyć trzeba jeszcze co najmniej klika setek „wędkarskich turystów”, którzy przyjeżdżają po „taaaką rybę” nawet z odległych województw.

"Ja przedstawię kilka powodów, dla których trzeba zobaczyć Tarnów. Dziesięć razy tyle znajdą dla was pracownicy Informacji Turystycznej, której siedziba znajduje się na rynku. Od tego miejsca polecam wam zwiedzanie Tarnowa.  Tu znajdziecie wszystko co wam jest potrzebne aby rozpocząć przygodę z Tarnowem"

Małopolska Organizacja Turystyczna ogłasza nabór zgłoszeń do „Katalogu produktów i usług turystyki medyczno-uzdrowiskowej, sportowo-rekreacyjnej i biznesowej MŚP w województwie małopolskim”. 

W Tarnowie przybywa turystów – twierdzą urzędnicy. Ich zdaniem podczas sezonu turystycznego miasto pod Górą św. Marcina odwiedza nawet pół miliona osób. Popularne miejsca to Muzeum Diecezjalne, Muzeum Kultury Romów czy Perła Renesansu, czyli Ratusz. – Turyści z Francji, a nawet z dalekiej Azji cenią sobie szlak architektury drewnianej oraz malownicze domki w Zalipiu – ocenia Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Tarnów był pierwszym wolnym miastem w 1918 roku.

Na portalu www.veturo.pl można znaleźć oferty turystyczne dostosowane do każdego turysty.

Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży (ABTA) edukuje kandydatów do tamtejszego parlamentu, jak wielkie znaczenie dla gospodarki ma turystyka

Jest taki rodzaj wakacji, który nie polega na plażowaniu ani zwiedzaniu, tylko na byciu tu i teraz. Na prostych przyjemnościach. Szuka się ich hen daleko w Toskanii. A są dużo, dużo bliżej.

Raport podsumowujący projekt „Produkt, wiedza i współpraca w turystyce”.

Alicja de Rosset i Katarzyna Zielonka przygotowały opracowanie Aplikacje mobilne w muzeach, moda czy potrzeba?, opublikowane w zeszłorocznym tomie rocznika Muzealnictwo.