Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Alicja de Rosset i Katarzyna Zielonka przygotowały opracowanie Aplikacje mobilne w muzeach, moda czy potrzeba?, opublikowane w zeszłorocznym tomie rocznika Muzealnictwo.

W Klikowej koło Tarnowa został rozpoczęty letni sezon turystyczny. Przejazd korowodu bryczek, który prowadzili kawalerzyści, widowiskowe pokazy zaprzęgów regionalnych, konkurs powożenia zaprzęgami, pokazy konne i sztuki jeździeckiej – to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących inauguracji sezonu.

W tarnowskim Ratuszu Leszek Zegzda - odpowiedzialny w województwie małopolskim za sprawy turystyki - uroczyście otworzył dwudniową Ogólnopolską Konferencję Turystyczną "Turystyka w Polsce - perspektywy i wyzwania" zorganizowaną w ramach Konwentu Marszałków RP.

Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce tym razem odbędzie się w siodle! 13 maja Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do Klikowej – dzielnicy Tarnowa, gdzie wraz z Fundacją „Klikowska Ostoja Polskich Koni” oraz wszystkimi gośćmi zainaugurujemy kolejny sezon turystyczny.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym szlakiem turystycznym obejmującym miejsca i obiekty związane z Galicją.

Czytelnicy Wirtualnej Polski wytypowali 12 pięknych polskich miast i miasteczek, które zasługują na większe zainteresowanie ze strony turystów. Sprawdź, które miasta znalazły się na liście i daj znać czy zgadzasz się z kolejnością i werdyktem. A może masz swój własny typ?

Do sześciu dołączy czternaście. Będzie to możliwe, bo prawni spadkobiercy przylegającej do schroniska w Głobikowej 4- hektarowej działki zrzekli się roszczeń. Natomiast Agencja Nieruchomości Rolnych zgodziła się ten teren oddać bezpłatnie gminie, na cele turystyczne. Z tej decyzji cieszą się przede wszystkim mieszkańcy.

Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim zaprasza do zwiedzania grupy brzeską warzelnię piwa.

W dniach 27–28 kwietnia 2017 r. w Krakowie odbędzie się 3. Międzynarodowy Kongres Etyki w Turystyce.

Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Bartłomiej Walas złożył wymówienie. Rezygnacja została przyjęta. – Zdecydowały sprawy osobiste. Czas na zmiany – wyjaśnia