Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Świętokrzyskie Włóczęgi o Tarnowie

Tarnów po raz kolejny odda hołd Galicyjskim Żydom z okazji ich Dni Pamięci Galicjaner Sztetl. Tegoroczne obchody zaplanowane na 16-19 czerwca przypadają w 75 rocznicę Akcji Reinchardt na terenie Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Ciężkowic, Dębna i Zbylitowskiej Góry. Wydarzeniom towarzyszyć będą liczne koncerty oraz wystawy malarstwa i fotografii. Możliwe będzie również zwiedzanie tarnowskiego kirkutu.

"Ja przedstawię kilka powodów, dla których trzeba zobaczyć Tarnów. Dziesięć razy tyle znajdą dla was pracownicy Informacji Turystycznej, której siedziba znajduje się na rynku. Od tego miejsca polecam wam zwiedzanie Tarnowa.  Tu znajdziecie wszystko co wam jest potrzebne aby rozpocząć przygodę z Tarnowem"

PolskiBus.com, najwyższej jakości polski przewoźnik autokarowy ogłasza fantastyczną informację! Już 22 czerwca zostanie uruchomiona zupełnie nowa linia międzynarodowa, która połączy Rzeszów i Wiedeń, przejeżdżając przez zupełnie nowy przystanek w Tarnowie oraz Kraków, Katowice i Brno. To nie koniec elektryzujących wiadomości! Pasażerowie PolskiBus.com z Krakowa będą mieli do dyspozycji dodatkowe, już czwarte połączenia do Budapesztu i Pragi. Mieszkańcy Wrocławia zyskują natomiast drugi kurs do Budapesztu. Bilety od 1 zł dostępne są już na www.PolskiBus.com.

Są takie miasta w Polsce, które od pierwszego wejrzenia oczarowują turystów i przyciągają jak magnes. Taki jest Tarnów.  

Tarnów był pierwszym wolnym miastem w 1918 roku.

Na portalu www.veturo.pl można znaleźć oferty turystyczne dostosowane do każdego turysty.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym szlakiem turystycznym obejmującym miejsca i obiekty związane z Galicją.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza do Tarnowa i regionu na weekend majowy.

To już nie zapewnienia, a fakt. Tarnów pojawił się na nowych oznakowaniach kierunkowych na autostradzie Kraków-Rzeszów.