Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Zostawiając podatek w Tarnowie, zasilasz miejską kasę! Pieniądze te przeznaczane są m.in. na inwestycje drogowe, utrzymanie placówek oświatowych, politykę społeczną, a także wydarzenia kulturalne i sport. Tylko w zeszłym roku wpływy z podatku dochodowego wyniosły 115, 5 mln złotych.

Tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych zajęło dziewiąte miejsce rankingu najlepszych polskich galerii sztuki, przygotowanym przez tygodnik "Polityka”. Autor rankingu, dziennikarz Piotr Sarzyński, specjalizujący się w problematyce kulturalnej i popularyzacji sztuki, docenił BWA między innymi za „wytrwałe i skuteczne budowanie więzi między mieszkańcami a estetyką”.

 

Miasto Tarnów oraz organizacje pozarządowe od kilku lat próbują się przebić z informacją o tym, że Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce odzyskało niepodległość. Z inicjatywy organizatorów Festiwalu Niepodległości, Rada Miasta przyjęła uchwałę ustanawiającą 30 października "Świętem Miasta Tarnowa" - Pierwsze Niepodległe - dzień pamięci o zwycięskim zrywie niepodległościowym". Nie oznacza to dnia wolnego od pracy, ale od tego roku, 30 października ma być w Tarnowie obchodzony bardziej uroczyście.

„Wspaniały hotel . Super czyste i zadbane miejsce. Wszystko jak należy .Miła obsługa (co jest bardzo ważne ) Dobra lokalizacja Wygodne łóżka w hotelu Ogólnie miejsce godne polecenia dla wszystkich . Polecam”

Najważniejszą świątynię Diecezji Tarnowskiej, tarnowską Bazylikę Mniejszą, można zwiedzać wirtualnie dzięki usłudze Street View w mapach Google. Wysokiej jakości zdjęcia wnętrza katedry pozwalają z bliska przyjrzeć się dziełom sztuki z których słynie świątynia. 

„Lokalizacja, bardzo pomocna obsługa, bardzo wygodne łóżko, ogólnie bardzo dobre wrażenie.”

„…Bardzo miła obsługa, śniadanie w formie obfitego bufetu, duży wybór, świeże produkty. Korzystałam z hotelu przy okazji szkolenia, i część konferencyjna bardzo profesjonalna. Obiad smaczny:)Kolejne szkolenie tu zorganizuję. Na pewno wrócę.”

W sercu wielu tarnowian jest już bardzo ciepło i świątecznie. Przez cały weekend próbowaliśmy przedłużyć Wam te cudowne i najcieplejsze Święta. Pomagaliśmy też w przygotowaniach. To wszystko na Tarnowskim Kiermaszu Świątecznym z RDN Małopolska. 

Ta wiadomość usatysfakcjonuje zarówno kibiców czarnego sportu, jak i zawodników oraz działaczy tarnowskiego klubu żużlowego, który może być spokojny o swoją przyszłość. Grupa Azoty zawarła bowiem umowę z Unią Tarnów Żużlową Sportową Spółką Akcyjną, na mocy której koncern chemiczny zostanie głównym partnerem, a co za tym idzie - wspierać będzie finansowo funkcjonowanie klubu przez najbliższe trzy lata.

„…Spokojna lokalizacja dobry standard pokoju miła obsługa w recepcji i w restauracji.”