Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Małopolska Organizacja Turystyczna w ramach realizacji projektu pn. „Promocja oferty gospodarczej branż przemysłu czasu wolnego oraz wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne” ogłasza nabór dla małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży turystycznej na terenie Małopolski na następujące imprezy targowe realizowane w II półroczu roku 2018.

W Wiedniu ruszyły targi turystyczne Ferienmesse Wien organizowane przez Reed Exhibition Messe Wien. Polska Organizacja Turystyczna przygotowała narodowe stoisko, na którym prezentowana jest bogata oferta turystyczna naszego kraju.

Polska znalazła się w gronie 10 najlepszych wystawców na międzynarodowych targach turystycznych ITB 2017 w Berlinie. Best Exhibitor Award ITB 2017 dla polskiego stoiska narodowego, które w tym roku wyróżniało się przede wszystkim elementami mającymi dawać złudzenie, że jest się na prawdziwych ścieżkach i szlakach rowerowych.

- Polska powinna mieć kosz z gotowymi produktami turystycznymi, jak teraz ma skrzynki z jabłkami, żeby każdy mógł sobie coś wybrać – mówi wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek, który odwiedził pierwszego dnia międzynarodowych targów turystycznych w Berlinie polskie stoisko

"Salon de Vacances” są to największe targi turystyczne w Belgii, drugie (po Utrechcie) na terenie Beneluksu, rokrocznie odwiedza je ponad 110 tysięcy odwiedzających. Tarnów oferował francuskojęzyczne oraz anglojęzyczne materiały informacyjne, mapki Tarnowa i regionu oraz liczne ulotki. Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs oferujący “weekend w Tarnowie”, jak również tarniówka i korale. Na stoisku wyświetlany był również filmy promocyjny o Tarnowie.

Małopolska Organizacja Turystyczna ogłasza nabór na uczestników Targów Regionów i Produktów Turystycznych, które odbędą się w dniach 17-19 lutego 2017 roku w Poznaniu oraz Targów ITB, które odbędą się w dniach 8-12 marca 2017 roku w Berlinie.

W miniony weekend Tarnowskie Centrum Informacji wspólnie z miastem Kraków na stoisku Małopolskim promowało Tarnów na XVIII Targach Turystyki i Wypoczynku „LATO 2014” w Warszawie. Głównym elementem stoiska był camper. Stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem zwiedzających.

Po raz kolejny miasto promowało się na największych targach turystycznych na świecie - ITB w Berlinie!

Podobnie, jak w latach ubiegłych tak i tym razem Tarnów promował się obok
Krakowa i Zakopanego na wspólnym stoisku Małopolski w ramach stoiska
narodowego organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Tarnów kusił
"ciepłem", preclem oraz taninówką. Dla zwiedzających przygotowano
niemieckojęzyczne foldery, mapki i ulotki.

Organizowane corocznie od 1966 roku Targi Turystyczne ITB w Berlinie co roku gromadzą tłumy ludzi związanych z turystyką, zainteresowanych rozwojem i pogłębianiem relacji biznesowych oraz na bieżąco śledzących trendy w branży. Delegacji z Małopolski odwiedzającej targi przewodniczy członek Zarządu Jacek Krupa. Obecni są również: radny województwa i prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda oraz dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji UMWM Elżbieta Kantor.

Archiwalne