Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Hipopotamy wyrzeźbione przez artystę Józefa Wilkonia można już oglądać na Rynku!
To stworzona specjalnie dla Tarnowa rodzina hipopotamów. Znajdują się na niebieskiej „wodzie” tuż przy Ratuszu od ulicy Katedralnej. Zwierzaki są dziełem Józefa Wilkonia – wybitnego ilustratora i rzeźbiarza, który z uwagi na swoją rodzinną historię ma szczególny sentyment do Tarnowa: Mam nadzieję i życzenie, że zwierzaki, które przygotowałem zaaklimatyzują się w Tarnowie.

Na tarnowskim Rynku pojawią się rzeźby sławnego artysty i rysownika Józefa Wilkonia. Będzie to rodzina drewnianych hipopotamów. Artysta zgodził się wykonać figury specjalnie dla Tarnowa, bo - jak mówi - Ewa Łączyńska-Widz z tarnowskiej galerii Miejskiej, jest on zauroczony tarnowską starówką.

"Sztuka umierania" wystawa prac współczesnych artystów mierzących się z tematem śmierci z kolekcją przedmiotów funeralnych w tle.

Niszczeje od kilkunastu lat, jest mały krok, żeby mogła zostać wyremontowana. Tarnowski magistrat zatrudnił firmę projektową z Wrocławia, która przygotuje projekt remontu hali sportowo-widowiskowej na ul. Gumniskiej w Tarnowie. W planach jest zmiana między innymi wyglądu zewnętrznego budynku. To tam być może zostanie zamontowana mozaika z teatru im. Solskiego.

Cztery zabytkowe malowidła odnalezione na jednej ze ścian tarnowskiego komisariatu zostały odrestaurowane. Freski odkryte zostały podczas remontu komendy w centrum miasta we wrześniu ubiegłego roku. Udział w ich odnowieniu miały także media, bo po medialnych doniesieniach, że komendy nie stać na odrestaurowanie fresków, ministerstwo spraw wewnętrznych przekazało tarnowskim policjantom 50 tys. zł na ich renowację.

Miło nam podzielić się z Państwem kulturalnymi rankingami 2013 roku, w których program tarnowskiego BWA został bardzo wysoko oceniony:

Archiwalne