Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przez kolejne trzy niedziele września będzie można zwiedzać Tarnów śladem niepodległości. Miasto szczyci się tym, że jako pierwsze odzyskało wolność rankiem 31 października 1918 roku. Początek "spacerku niepodległościowego" o godzinie 16 przed Tarnowskim Centrum Informacji.

Przypominamy, że także jutro, jak w każdy wakacyjny dzień, chętni mogą pospacerować po Tarnowie z przewodnikiem lub zwiedzić tarnowską katedrę. Spacerki i zwiedzanie są bezpłatne.

Spacerki po Tarnowie będą się rozpoczynały codziennie o godzinie 12.00 przed Tarnowskim Centrum Informacji. Bezpłatne zwiedzenia miasta z przewodnikiem będzie trwało około 2 godzin. Przez całe wakacje - poza godzinami Mszy Świętych - będzie można także poznać historię tarnowskiej katedry. Natomiast w soboty i niedzielę o godzinie 11.00 Zalipie, a o 15.00 Skamieniałe Miasto.

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście!

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w te wakacje Tarnów (starówka i katedra), Zalipie, Skamieniałe Miasto i (nowość) Kąśną Dolną będzie można zwiedzać za darmo z przewodnikiem. Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała grant z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego w wysokości 20 000 zł w konkursie „Małopolska Gościnna”. Szczegóły dotyczące spacerków wkrótce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się letnie spacerki po Tarnowie, z których można było korzystać w wakacje. Spacerki ruszały codziennie sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji na Rynku. Z danych wynika, że zainteresowanie było większe niż w tamtym roku. W przyszłym roku będzie można znowu dołączyć i wziąć udział w tarnowskich spacerkach.

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście. Codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia, w samo południe, sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych.

Już w najbliższy weekend ruszają bezpłatne spacery po Tarnowie i regionie. W każdy dzień lipca i sierpnia będzie można zwiedzać tarnowską katedrę oraz starówkę.

Ponad 900 osób skorzystało w lipcu z bezpłatnego zwiedzania Tarnowa. Część z nich uczestniczyła w spacerkach szlakiem najciekawszych tarnowskich zabytków, większość zdecydowała się na oprowadzanie z przewodnikiem po bazylice katedralnej.

Założyciel Teatru Cricot 2 w Krakowie, Tadeusz Kantor uczęszczał do I LO w Tarnowie. Zanim obejrzycie film (http://www.rmf24.pl/kultura/news-pierwsze-zdjecia-z-planu-filmu-o-kantorze-borysa-szyca-nie-p,nId,1876028) o życiu Kantora wybierzcie się dzisiaj na spacerek po Tarnowie w towarzystwie jego córki Doroty Krakowskiej, poznajcie miejsca związane z jego osobą, w tym to, w którym niegdyś stał dom, w którym mieszkał…   

 

Archiwalne